VDSL'e geçiş yaptım

@FalconPaw sabah 1Mbps upload kullanırken download yapabiliyorum dediniz.
Acaba benim için 8 megabit upload yaparken download yapar mısınız?
Veya uploadın tamamını kullanırken internetde dolaşabiliyor musunuz?
Bakalım Keenetic ADSL'de olduğu gibi VDSL'dede güçlümü :)
Keenetic efsane bir şey. 6 GB dosya upload ediyorum 8 mbps ile. Takır takır çalışıyor download. İnanılmaz bir şey ya.
Darısı gigafiberi olmayan arkadaşlara 1000mbps simetrik internetim var 140 tl.
Waooow.

Türk Telekom 50Mbps VDSL pakete geçtim. Oldukça iyi ve stabil, PC'de 47-48 civarı, telefonda 40 civarı hız görüyorum. Çoklayıcı yüzünden düşüyor. Balkona falan çıkınca haliyle düşüyor hız. Ama ADSL'den sonra ilaç gibi geldi diyebilirim. Darısı ADSL kullanan arkadaşların başına.

Aga VDSL iyi. VDLS>ADLS

Bende 3 ay önce geçiş yaptım buraya gelmez diyordum ama geldi.
Bizim buraya 6-7 yıl önce geldi. O zamanlar ev bile yoktu burada. Niye yapmışlar buraya hiç bilmiyorum :D Seneye türknete falan geçeceğim. O zaman saha dolabı portumu değiştireceğim. Şu an 70 mbps alabilirim maks. Dolap değişince 85-90 mbps'e kadar çıkacak maks hız.
Merhabalar, bugün fark ettim de kablosuz internet kullanırken speed test yapıyorum. Bazen internet sebepsiz yavaşlıyor, bi yapıyorum 15, bi yapıyorum 35 çıkıyor test. Kabloluda sabit 47. Neden kablosuz böyle?

Son düzenleme:
Bizim buraya 6-7 yıl önce geldi. O zamanlar ev bile yoktu burada. Niye yapmışlar buraya hiç bilmiyorum :D seneye TurkNet'e falan geçeceğim. O zaman saha dolabı portumu değiştireceğim. Şu an 70 Mbps alabilirim maksimum dolap değişince 85-90 Mbps'e kadar çıkacak maksimum hız.
Merhabalar, bugün fark ettim de kablosuz internet kullanırken Speedtest yapıyorum. Bazen internet sebepsiz yavaşlıyor, bir yapıyorum 15, bir yapıyorum 35 çıkıyor test. Kabloluda sabit 47. neden kablosuz böyle?

Kablosuz 2.4 GHz olduğu için değerler genellikle düşük çıkar 5 GHz'lık bir modem alırsan kablolu gibi internet hızı alabilirsin.

Geri
Yukarı