VDSL'e geçiş yaptım

Kanka PUBG de ADSL internetim de en düşük 50 ping gördüm VDSL de ise 65'in altını göremiyorum Speedtest'de de 17 ping alırken şimdi 30 alıyorum.
2 haftalık Turkcell SuperOnline 100/10 Fiber kullanıcısıyım. Bağlantı kalitesi ve hızından oldukça memnunum, ping durumunda ise en iyi durumda R6'da 39 ping, BF1'de ise 42 ping gördüm. LoL'ü denemediğim için arkadaşın söylediği doğru olabilir o yüzden ben de birkaç örnek vereyim dedim. Bu arada WiFi bağlantısında özellikle Fiber ve 50Mbps+ internet kullanıyorsan bağlantının 5GHz kanalından yapılması çok önemli, ben de daha geçen haftaya kadar bu kablosuz da bahsettiği sorunları yaşıyordum, sağolsun müşteri hizmetleri 5GHz kablosuz kanalı açtı ayrı bir yerden, oraya 5GHz 802.11ac destekli kablosuz adaptörümden sorunsuz bir şekilde yaklaşık 90 Mbps civarı bir hız elde ediyorum, kabloyu taktığımda ise genelde 94-95 civarı zaten. Sizde de benzer bir sorun varsa destek için arayabilirsin, verdiğin paraya karşılık hizmeti tam olarak alamamak can sıkıcı bir olay çünkü.

2 haftalık Turkcell Superonline 100/10 fiber kullanıcısıyım. Bağlantı kalitesi ve hızından oldukça memnunum, ping durumunda ise en iyi durumda R6'da 39 ping, BF1'de ise 42 ping gördüm. LoL'ü denemediğim için arkadaşın söylediği doğru olabilir o yüzden ben de birkaç örnek vereyim dedim. Bu arada Wi-Fi bağlantısında özellikle fiber ve 50Mbps+ internet kullanıyorsan bağlantının 5GHz kanalından yapılması çok önemli, ben de daha geçen haftaya kadar bu kablosuz da bahsettiği sorunları yaşıyordum, sağ olsun müşteri hizmetleri 5GHz kablosuz kanalı açtı ayrı bir yerden, oraya 5GHz 802.11AC destekli kablosuz adaptörümden sorunsuz bir şekilde yaklaşık 90 Mbps civarı bir hız elde ediyorum, kabloyu taktığımda ise genelde 94-95 civarı zaten. Sizde de benzer bir sorun varsa destek için arayabilirsin, verdiğin paraya karşılık hizmeti tam olarak alamamak can sıkıcı bir olay çünkü.

Modemi zaten değiştirip Keenetic Extra DSL alacağım benim şu an sadece ping sıkıntım var onun haricinde hızımı sorunsuz bir şekilde alabiliyorum.

Bende de aynı şekil 2.4 GHz modem var 75 dw pakette 74 alıyorum ama Wi-Fi ile 45'in üstüne çıkamıyorum.
Bunu söylediğiniz için belirtmek istedim, genelde WiFi ile ping sorunu yaşıyorsanız download hızında da dalgalanmalar olur ancak kabloyla da devam ediyorsa bu durum ISS, altyapı veya modemde sorun aramak gerek.

Bunu söylediğiniz için belirtmek istedim, genelde Wi-Fi ile ping sorunu yaşıyorsanız download hızında da dalgalanmalar olur ancak kabloyla da devam ediyorsa bu durum ISS, altyapı veya modemde sorun aramak gerek.

Aynen bende arıza kaydı açtım kablo değişilecek yarın olmadı modemi değişirim ondan sonra zaten olmazsa ISS değiştiririm.

Eskişehir.

Upload hızım 8, ücret 150 tl.
Niye o kadar pahalı?
2 haftalık Turkcell SuperOnline 100/10 Fiber kullanıcısıyım. Bağlantı kalitesi ve hızından oldukça memnunum, ping durumunda ise en iyi durumda R6'da 39 ping, BF1'de ise 42 ping gördüm. LoL'ü denemediğim için arkadaşın söylediği doğru olabilir o yüzden ben de birkaç örnek vereyim dedim. Bu arada WiFi bağlantısında özellikle Fiber ve 50Mbps+ internet kullanıyorsan bağlantının 5GHz kanalından yapılması çok önemli, ben de daha geçen haftaya kadar bu kablosuz da bahsettiği sorunları yaşıyordum, sağolsun müşteri hizmetleri 5GHz kablosuz kanalı açtı ayrı bir yerden, oraya 5GHz 802.11ac destekli kablosuz adaptörümden sorunsuz bir şekilde yaklaşık 90 Mbps civarı bir hız elde ediyorum, kabloyu taktığımda ise genelde 94-95 civarı zaten. Sizde de benzer bir sorun varsa destek için arayabilirsin, verdiğin paraya karşılık hizmeti tam olarak alamamak can sıkıcı bir olay çünkü.
Hocam 100 mbps kullandıktan sonra superonline fiber’in ne anlamı kalıyor? 100 mbps zaten vdsl ile de alınıyor. Bence superonline’da en az 200 alınmalı bende 500 var.

Niye o kadar pahalı?

Hocam 100 mbps kullandıktan sonra superonline fiber’in ne anlamı kalıyor? 100 mbps zaten vdsl ile de alınıyor. Bence superonline’da en az 200 alınmalı bende 500 var.
Türknet bile 140 tl olmuş sanırım. 150 çok da pahalı değil.
Niye o kadar pahalı?

Speed test atar mısınız 500 mbps’in? Nasıl görünüyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı