Veda (Üzülerek)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
İnsanı insan olduğu için; sevip-sayan, değer veren herkese selamlar saygılar...
Arkadaşlar açıkçası nereden başlayacağımı bilemiyorum, hani kalıcı olarak gelip de sonrasında ayrılmak mecburiyetinde bırakılmak taktir edersiniz ki kolay değil.

Yaklaşık 10 gündür içinde bulunduğum durumu sizlere anlatamam... (Çok zoruma gidiyor...)
Güya katı kuralı olan, siyasete izin verilmeyen bu bağlamda ırkçılığa da asla müsaade edilmeyen bir yerdir düşüncesiyle Technopat üyeleri arasına kalıcı olarak katıldım.
Daha öncesinde Türkçe yazım iyi olmadığından Tecnopat'ın kuralları hoşuma gitmiş olsa da, uymaktan zorlanacağımı düşünerek DH'ye üye olmuş ve orada yaklaşık 3400 mesaj, ayrıca özelden de en az bir o kadar mesaj yazarak, (Oradaki mesajlarımın çoğu da sohbet için değil yardım amaçlıydı) değim yerindeyse tam bir DH'ci olmuştum.

(Belirtmekte yarar var; benim bir mesajım sırf TROLluk yapmak için üye olan birisinin bin mesajına bedeldir. Benim bu tür sitelere üye olmamın tek nedeni; teknolojiye olan hayranlığımdandır. Yani anlamam ırkçılıktan, ötekileştirmeden ve de alavere-dalavereden.)

Fakat oradaki (DH) kuralsızlık, kuralın olmadığı yerde saygı-sevginin de olmadığı, aynı zamanda ırkçılığın da kol gezdiği bir yer olmasından dolayı beni bıktırmış haliyle uzaklaşmama neden olmuştu. Hoş, orada ırkçı, hakaret içerikli mesajlar şikayet (Rapor) edildiğinde silinirdi.
Ancak o tarzdaki yani ırkçı, aşağılayıcı mesajları sosyalde rapor ettiğim halde silinmedi ve en ufak bir müdahale bile edilmedi. (1 kaç gün sonra o konu ve mesajlar silinmişti ancak iş işten çoktan geçmişti) Tabi bu durum benim Technopat'a olan hayranlığımı yerle bir etmeye yetti.

İşin garip tarafı o ırkçı aşağılayıcı mesajlara müsaade eden; kuralcı, kurallardan asla taviz vermediğini düşündüğüm kişi @MF'dı. (Eh işte, söz konusu denildiği gibi, malum ırk olunca) Sosyal'de de o ırktan bayağı üye olmasına rağmen savunan (En azında yazıktır, genellemem yapmayın denilebilirdi) olmayınca haliyle Mikail Fidan'a da gün doğmuş oldu...
(Aynı konu dışı yani gereksiz mesajları birden fazla yazan kişiler arasında kimi hiç ceza almamış kimi 1 gün almış ben ise 1 hafta aldım. Ki benim yaptığım yalnızca kendini savunma idi. Adaletin batsın M. Fidan. Bana o kadar ceza verdiniz, hiçbirisinde sesim çıktı mı? Hayır, çıkmadı, hatta hak ettiğimi düşünerek sustum. Hey gidi Mikail Fidan! Kendi ırkıma saldıranı göreceğim ve susacağım, bu mümkün mü? Asla. Çünkü biliyorum ki; Kendi ırkını satan yarın da Devletini, Milletini satacaktır.

Benim ırkımda satılık adam, vatan haini yok mu? Var. Ama bu şahıslar yani vatan haini ilan edilenler, (Kendi devletini satan, arkadan vuran benim gözümde de kesinlikle vatan hainidir) bu kişiler tamamen ırkçıların, dışlayanların eseridir... Kendi öz kardeşinize tekrar tekrar; Sen şusun, sen şöylesin deyin kısa bir süre sonra aynen tarif edilen türden olduğunu göreceksiniz.

Taktir edersiniz ki o kişiler, yani vatan hainleri, yani onları vatan haini olmaya zorlayan ırkçılar her ırktan var. Hey Allah'ım, İşi gücü bıraktım IRKla, IKÇILIKla uğraşıyorum. Hoş kafayı hep teknolojiye yorduğumdan, ırkçıları yerin dibine sokacak cevaplar veremiyorum. Ama sizi temin ederim ki; Bundan böyle ırkçılara en iyi cevabı okuyan ve okumakta olan kardeşlerim, çocuklarım ve yakın akrabalarım vereceklerdir...

Bu yaşadığım olaydan sonra, okulunu bitirmiş ve bitirmekte olan kardeşlerimi, akrabalarımı, yakınlarımı, eşimi-dostumu arayarak; '' Siz siz olun ırkçıları madara edecek (yerin dibine sokacak) derecede kendinizi daha çok geliştirin ve özellikle sanal alemde onları yerin dibine sokun''. Ki daha fazla gariban ölmesin. Onlardan gelen cevap: ''Hiç şüphen olmasın''.

Belirtmekte yarar var; Irkçılık yaparak bu vatana en büyük hainliği yaptıklarını bildiğim gibi, zor bir durumda da bu vatan için değil canlarını parmaklarını bile oynatmadıklarını da biliyorum. Bu kişiler ancak ve ancak kendi çocuklarına ya özel askerlik ya da çeşitli nedenlerden askerlik yaptırmazlar, ama senin evladını, kardeşini, ağabeyini ölüme gönderecek kadar acımasız olurlar.
Bu ülkenin evlatlarını ayıranlar, hainlik yapanlar dilerim en kısa zamanda bulurlar belalarını.

Irkçılığa neden olan o kişi ve o kişinin yolunu izleyenlerin, yabancı ülkeleri geçtik bu ülkede bile neredeyse hiç dostu yok, yani herkes düşman...
Hüseyin Nihal Atsız’ın oğluna vasiyeti.
Nihal Atsız'ın 1941'de yazdığı ama etkileri günümüze kadar süren meşhur vasiyeti: ''Yağmur Oğlum! Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi iyi tut, iyi bir Türk ol. Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır. Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Rumenler yeni düşmanlarımızdır. Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır. Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı. Tanrı yardımcın olsun!''

Şimdi, bu vasiyette bazı düşmanları anladık, (Tamam ortak düşman olanı da var) da diğer insanları, ırkları da eklediğimiz vakit ülkede dost kalmıyor yahu. Hayret ediyorum, bunlar o kadar düşmanla haala bu ülkede nasıl yaşıyor, ayakta kalıyor anlamış değilim.
Sanırım hiç kimse takmıyor haliyle düşman olarak görülmüyorlar. Diğer unsur ise; Bölücü yapıların işine geliyordur... (''Abi adamlar ne güzel ırkçılık yapıp insanların ekibimize katılmalarına neden oluyorlar'' diyorlardır sanırım)

Neyse fazla uzatmanın da alemi yok. Bu güzelim platformdan, daha doğrusu bu platformu asıl güzelleştiren siz güzel insanlardan bu şekilde ayrılmam, değim yerinde ise; Çok koydu be abi... Oysa daha karpuz keseceydik... (Sanırım kendimi biraz fazla Sosyal'e kaptırmışım)

Technopat/ Sosyal'de çok sevdiğim insanlar var, onlar kendilerini biliyor. Bu arkadaşları etiketlemek isterdim ancak sayı fazla olduğundan ve biraz da reklam gibi algılanacağından etiketleyemiyorum.
Sevgili dostlarım! Eğer geçti ise; ben sizlere hakkımı helal ediyorum, siz de hakkınızı helal edin?

Yönetimden son bir isteğim, ricam var, bunu idama giden bir insanın son isteği gibi de algılayabilirsiniz: Benim burada ayrılmama neden olan ırkçıların bu son konuma mesaj yazmalarını istemiyorum. Olur da yazarlarsa da sizden silmenizi rica ediyorum. (Bu kişilerin adlarını açıklamama gerek yok sanırım, o TROLleri bilen biliyor sanırım)

Arkadaşlar, burada son 2 gün daha kalacağım, bu süre zarfında etiketlendiğim ve cevap vermem gereken tüm konulara vereceğim.
Kalın sağlıcakla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi yapma lütfen bunu. Rica ediyorum. Eğer sen oraya gidersen ben de oraya gelebirim. Haberin olsun. Sensiz bilgi yine öğrenilebilir ama forum siyah beyaz zevksiz bir yer olur. Tam olarak bilmiyorum ne yaşadığınızı ama belli ki sizi gerçekten üzmüş. Onlar adına ben senden özür diliyorum. Dilim ''Görüşürüz'' demeye gitmiyor :cry:

@er36po Abi başlıkta da belirttiğim gibi, sensiz Sosyal olmaz! Gitme gözünü seveyim.. Ben buraya kayıt olmadan önce yaklaşık 2 hafta geçirdim ve o 2 hafta içinde senin gibi harika bir insanı gördüm. Daha sonra bütün üyeler tarafından da çok sevildiğini gördüm. Bu kadar kişi seni sevmiş, sana ''abi'' demiş, ''Erkan abi'' demiş.. Sırf bi' kaç kişi için mi bırakacaksın Sosyal'i? Bak çok net söylüyorum : ben bu gece uyuyamam. Senin gibi önemli birisinin gitmesini istemem! Kimse istemez..

deepdark0 ve Meraklı Üye isimlerinde çok sevdiğim kişilerin hesapları silindi. Sen de bırakma Sosyal'i abi ne olur :( Şu an ufaktan ağlamaya bile başladım :cry:

Yüzlerce kişi senin gitmeni istemiyor ve seni çok seviyor! Tabii ki de bu senin kararın.. Ne kadar ikna olursun bilemeyiz ama sen gittikten sonra çok üzüleceğiz ; bunu unutma.

Merhabalar, içiniz rahat olsun, adalet sağlansın diye her zaman kontrol ediyoruz. Size karşı ekstra bir ceza uygulanmış mı diye kontrol ettim ancak 1 günlük ve 7 günlük uyarı verilmesinde sayıya ve sıklığa göre artışta yazılı kurallara aykırı bir işlem yapılmadığını gördüm. Zira uzunu uzadıya yazılmış ve açıkça kurallara aykırı olduğu tartışılmayacak kilitlenmiş konular ve mesajlar buldum. Bunlar farklı sebeplerle yazılmış olabilir, siz de bunların sebeplerini açıklamışsınız, açıklama için teşekkür ederim. Ancak kural kuraldır, aykırı olarak atılan ilk mesaj ile 10. mesaj arasında değişen tek şey cezanın süresi olacaktır. Bu bağlamda kural değişikliği bekleyen kullanıcılar böyle bir değişiklik görmeyecek ve doğal olarak platforma veda edecek.

Daha önce de aramızdan pek çok kullanıcı ayrıldı, ayrılık mesajlarını ve yanıtlarımızı arşivlerde bulabilirsiniz. Çok farklı görüşlerden insanları din, dil, ırk ayrımı yapmadan uğurladığımızı görebilirsiniz. Genellikle farklı platformlardan grup olarak gelen insanların, bir kez o geçişi yaptıktan sonra tekrar yurt edinmekte zorlandığını, göçebe ruhunun ağır bastığını ve belirli bir süre sonra ortam değiştirmeden huzur bulamadığını yıllardır gözlemliyoruz. Bu bağlamda yeni kurulduğumuzda 20 üye varken de kuralları bu şekilde uyguladık, 100 üye, 1000 üye 10.000 üye ya da 50.000 üye bunu değiştirmedi.

Kanunların ya da kuralların en önemli noktası kişiye göre değişmemeleri gerekliliğidir, çok katılımcı üyelerimiz dahi bu bağlamda yılda bir kez mesaj atan üyelerimiz ile aynı şartlara tabiidir. Sizi ifade ettiğiniz şekilde rahatsız eden üyeler varsa zaten bu süzgeçte takılacaklar, bu konuda endişeniz olmasın. Yöneticiler, denetimciler en sık denetim altında tuttuğumuz grup, yollarımızın ayrıldığı insanlara kabalık etmemek için bu konuda detay vermeyeceğim. 1999'dan bugüne kadar yer aldığım şirketlerde dahi benzer bir anlayışı korudum, nice insan bu sayede ait olmadığı kariyeri değiştirdi ve daha mutlu oldu.

Sizi uğurlamamız değer vermediğimizi göstermez, kendi ilkelerimize sadık olduğumuzu gösterir. İmkan buldukça ayrılan üyelerimize veda da ediyoruz. Sizinle birlikte ayrılan kullanıcılara da iyi yolculuklar ve hayatta mutluluk, başarı dileriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı