Vefat eden kardeşimi nasıl unutabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fatihkerem0023

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, benim 8 ay önce kardeşim öldü ve onsuz zaman geçmiyor. O varken ona kötü davranıyordum, o bana sataşıyordu, ben ona vuramıyordum, en sonunda öldü. Çok pişmanım, onu nasıl unutabilirim? 7 yaşında kalp hastası okulda merdivenlerden düştü yıkamaya kadar girdim, travma oluştu ben de bunları yazarken bile ağlıyorum. Ailem de çok ağlıyor ama ben onlara belli etmek istemiyorum. Tavsiye verebilecek var mı? Sizce onlara üzüntümü belli etmeli miyim?

Allah rahmet eylesin, birinin yokluğuna zamanla alışılıyor. Yapacak bir şey yok maalesef. Ben de 5 Mayıs 2023'de dedemi kaybettim. Henüz yerini doldurabilmiş değiliz.

Herkese merhaba, benim 8 ay önce kardeşim öldü ve onsuz zaman geçmiyor. O varken ona kötü davranıyordum, o bana sataşıyordu, ben ona vuramıyordum, en sonunda öldü. Çok pişmanım, onu nasıl unutabilirim? 7 yaşında kalp hastası okulda merdivenlerden düştü yıkamaya kadar girdim, travma oluştu ben de bunları yazarken bile ağlıyorum. Ailem de çok ağlıyor ama ben onlara belli etmek istemiyorum. Tavsiye verebilecek var mı? Sizce onlara üzüntümü belli etmeli miyim?

Mekânı cennet olsun. 🙏 Ben bile okurken üzüldüm. 😔

Mekanı cennet olsun, geçmiş olsun kardeşim. Benim babam 20 sene önce kardeşini motor kazasında kaybetti hala antidepresan kullanıyor çok zor bir şey kardeş acısı psikoloğa gitmeni öneririm...

İlk zamanlar ailemin yanında ağlayabiliyordum o zamanlar annem çok dedi git diye de sıcak bakmıyorum böyle hayat ne kadar gider bilemiyorum.

Acısı asla geçmiyor yalnız zamanla unutuyorsunuz. Hatırladığınız zaman yine aynı acıyı duyuyorsunuz ancak az hatırlıyorsunuz. Allah rahmet eylesin.

Teşekkür ederim.

Allah rahmet eylesin. Tek çözümü zaman. Ama ağla ağlamak iyidir tutma içinde. Kendine zarar verecek bir şey yapma da. Ben açıkçası düşünmek bile istemiyorum ailemden birinin aniden ölmesini. Allah kimseye oyle bir acı yaşatmasın.

Allah rahmet eylesin. Tek çözümü zaman. Ama ağla ağlamak iyidir tutma içinde. Kendine zarar verecek bir şey yapma da. Ben açıkçası düşünmek bile istemiyorum ailemden birinin aniden ölmesini. Allah kimseye oyle bir acı yaşatmasın.

İnşallah burada kardeşi olan varsa iyi geçinin kıymetini bilin ben bilemedim siz benim yerine bilin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı