Vefat eden kişiler nereye gidiyor?

asdddxaw

Hectopat
Yer
İstanbul
Dünya'da bildiğiniz gibi her şeyin zıttı var, iyi, kötü, sıcak, soğuk, yukarı, aşağı, milyon tane örnek verilebilir. Ya dünyanın da zıttı varsa ve vefat eden kişilerin ruhu oraya gidiyorsa ve bizim yıllardır aradığımız gezegende vefat edenler varsa ve onlar da bize ulaşmaya çalışıyorsa? Birden aklıma böyle bir şey geldi sizin de teorileriniz varsa bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ruhları mezarda kalıyor ama doğrusunu Allah bilir tabii, biz bilemeyiz. Her şey onun takdirinde sonuçta. Kabir azabı diye bir şey de var. Ama kimi kaynaklarda ölülere ahiret ile uyandıkları zaman 1 gün gelir gibi şeyler de yazıyor. Yani doğrusunu Allah bilir.

İslam'da kabirde kalıyorlar kıyamete kadar, sonra da cennet veya cehennem.
Eğer İslam dışı düşünürsek bile mantıklı değil bence çünkü o kadar ölü var ve sadece insanlar mı gidiyor? Nasıl sığacaklar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dünya'da bildiğiniz gibi her şeyin zıttı var, iyi, kötü, sıcak, soğuk, yukarı, aşağı, milyon tane örnek verilebilir. Ya dünyanın da zıttı varsa ve vefat eden kişilerin ruhu oraya gidiyorsa ve bizim yıllardır aradığımız gezegende vefat edenler varsa ve onlar da bize ulaşmaya çalışıyorsa? Birden aklıma böyle bir şey geldi sizin de teorileriniz varsa bekliyorum.
Bu teoriye denilecek tek şey:
Gıt gıt gıdak 🐔

İyilerin mükemmel bir yere, kötülerin hiç istemeyeceği berbat bir yere gittiğini düşünüyorum. Ayrıca dünya üzerinde olmayan ve işlemeyen adaletin de orada kusursuz işleyeceğini düşünüyorum.

images.jpeg

2 Dakika sonra buralar karışır😃

Yeni konular

Geri
Yukarı