Vefat eden kişiler nereye gidiyor?

Yüzlerce kanıt var. Ufak bir araştırmayla gönlünü ferahlat.
Ahiret gününün olduğuna dair kanıt mı var? Nerde? 😀 Bence konuyu çarpıtanlar yine Tanrıcılar olmuş. Zira sorunun dinle hiçbir ilgisi yok. Fantastik bir soru. Her halta din karıştırıp bulandırmasanız olmuyor sanki? Sistem cıvcıvları sizi!

Sen kendine hiçbir değer vermiyor musun hocam? Öyle ise yazmak istemeyecektim fakat yakınınızdan birisi ya da sevdiğiniz ölünce de üzülmezsiniz sanırım. Eğer bir anınızı hatırlattıysam affedersiniz.

Herkes kendisine değer vermez, misal bende kendime değer vermem. Ama sorumluluklarım vardır yapmak zorundayımdır onlara kendimden daha çok değer veririm.

Ayrıca müslüman iseniz günahlarınızı cehennemde çektikten sonra cennete gidebiliyorsun. Kafir isen ebedi cehennem. Tabii en doğrusunu Allah C.C. Bilir.

O zaman ven cehennemde ömrümün devamında size göre kalacağım yerde yer ayırtmak istiyorum.😂🤣

Ben bir alim ya da dini çok dibine kadar bilen birisi değilim ama bildiğim kadarıyla cennete giren kişinin kötü huyu, duyguları alınacak ve bu dünyada yasaklanan bir şey neden bize cennete verilsin ki?

Akabinde cennet bize o kötü şeylerden uzak durduğumuz için verilmiyor mu?

Şarabın vücuda yararı olduğu kesin bir gerçektir ama fazlasını da zararı var mıdır evet. Alkollü içecekleri kafirler içerler denir hep o zaman neden Türkiye'de en cok alkol tüketilen il Konya ona da bakmak lazım.

Bu konu hakkındaki düşüncem her şeyin bir sebebi olmak zorunda olduğundan olmaz sadece bir rastlantı sonucu da olabilir bu yüzden bence öldükten sonra dünyada başınızı ağrıtan her şeyi unutup derin rahat bir uykuya dalıyorsunuz. Nebilirsiniz belki bir gün bizim gömüldüğümüz yerlerde petrol çıkar ki bu olası bir durum.

Son düzenleme:
Ahiret gününün olduğuna dair kanıt mı var? Nerde? 😀 Bence konuyu çarpıtanlar yine tanrıcılar olmuş. Zira sorunun dinle hiçbir ilgisi yok. Fantastik bir soru. Her halta din karıştırıp bulandırmasanız olmuyor sanki? Sistem cıvcıvları sizi!

Kusura bakmada biz burada inancımıza göre söyleyince saçma bulunuluyoruz bu konu zaten ucundan din ile alakalı o yüzden böyle saçma saçma sözcükler söyleyerek kışkırtmaya çalışma :D.

Hiçbir yere, öldükten sonra hiçbir şey yok. Ben de öldükten sonra adaletin yerini bulduğu fantastik bir mekan olmasını isterdim fakat buna dair hiçbir somut kanıt yok. Bütün dinlerdede buna benzer şeyler anlatılıyor zaten, o yüzden dinlere inancımı kaybettim.

Hiçbir yere, öldükten sonra hiçbir şey yok. Ben de öldükten sonra adaletin yerini bulduğu fantastik bir mekan olmasını isterdim fakat buna dair hiçbir somut kanıt yok. Bütün dinlerdede buna benzer şeyler anlatılıyor zaten, o yüzden dinlere inancımı kaybettim.

Buna bir somut delil olsa inanç diye bir kavram olmaz herkes dine inanır zaten.

Buna bir somut delil olsa inanç diye bir kavram olmaz herkes dine inanır zaten.
Soyut olarak bile Allah'ın bir kanıtı yokki, bir dünya yaratıyor, peygamberler gönderiyor, ondan sonra hiç karışmıyor. Afrikadaki çocuklar aç, genetiği bozuk hastalıklarla doğan insanlar, her yerde savaş. Yani bir yaratıcının etkisini göremiyorum, vahşi insanlık hala vahşi insanlık. Şimdi herkes farklı sınanıyor diyeceksiniz, hayır efendim herkes eşit sınanmalı, genetiği bozuk insanlar yaratmak zülümdür ve kınanmalıdır, sınav yapılacaksa herkesin eşit şartlarda bulunması gerekir. Muhteşem düzen falanda yok ayrıca, ne evrende nede dünyada. Zenginin fakiri ezdiği bir düzende yaşıyoruz. Evrendeyse sürekli patlamalar oluşuyor, sürekli genişliyo, kara deliklerler yıldızları paramparça ediyor, güneş sistemleri çarpışıyor vs. ve bütün bunlar bir patlamayla oluşuyor. Bu sana bir yaratıcının eseri gibi mi geliyor? Bence daha iyisini yapmalı.

Ahiret'e, Cennet yada Cehenneme. İçimizde var olan daima var olma isteği, hiç yok olmama isteği de ahiretin varlığının delilidir.
"İnsan kendisini çok az bir sıvıdan yarattığımızı görmez mi? Şimdi o apaçık bir düşman kesilmiştir. Kendi yaratılışını unutarak bize bir de örnek veriyor. Dedi ki 'Çürüdükten sonra kemikleri, kim diriltecek?' De ki: 'Kim onları ilk başta yarattıysa, onları yine O diriltecek. O, her türlü yaratmayı bilendir.' " (Yasin, 36/77-79)

Ahiret'e, Cennet yada Cehenneme. İçimizde var olan daima var olma isteği, hiç yok olmama isteği de ahiretin varlığının delilidir.
"İnsan kendisini çok az bir sıvıdan yarattığımızı görmez mi? Şimdi o apaçık bir düşman kesilmiştir. Kendi yaratılışını unutarak bize bir de örnek veriyor. Dedi ki 'Çürüdükten sonra kemikleri, kim diriltecek?' De ki: 'Kim onları ilk başta yarattıysa, onları yine O diriltecek. O, her türlü yaratmayı bilendir.' " (Yasin, 36/77-79)
Bir saniye yazmıyor muydu, biz insanı çamurdan yarattık diye, fakat şimdide sperm'den yarattığını söylüyor. Bu kitabın herkesin anlayabileceği bir şekilde indirildiği söylenmiyor muydu? Ama bak ben şimdi tereddüte düştüm, neyse belkide ben özürlüyümdür. Ayrıca çok az bir sıvıdan yaratılmak bilimsel bir açıklaması olduğu için illada bunu bir yaratıcı yapacak diye bir anlama gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı