Vefat eden kişiler nereye gidiyor?

Nereye gideceğimizi bilmiyorum ama kabir azabı diye bir şey var ise ben GG ben gittim ben bittim.
indir.jpg

Çok basit bir cevabı var.

Buraya:
Eki Görüntüle 582570

Doğmadan önce nerede olduğunuzu biliyor musunuz? Hayır. Öldükten sonra da bilmeyeceksiniz. Çoğu kişi için korkutucu bir gerçek. Dinlerin nasıl doğduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz.
Ya doğduktan sonra beynimiz sıfırlandıysa?
Screenshot_2020-05-25-10-28-17.png

Bir saniye yazmıyor muydu, biz insanı çamurdan yarattık diye, fakat şimdide sperm'den yarattığını söylüyor. Bu kitabın herkesin anlayabileceği bir şekilde indirildiği söylenmiyor muydu? Ama bak ben şimdi tereddüte düştüm, neyse belkide ben özürlüyümdür. Ayrıca çok az bir sıvıdan yaratılmak bilimsel bir açıklaması olduğu için illada bunu bir yaratıcı yapacak diye bir anlama gelmiyor.
Bana delil göster çamur konusunda. Bu mealdir. Meal için kelimeler bire bir uyuşmayabilir ve tefsir okumak gerekir. Ve orada sıvı yazıyor? Sıkıntı sizde biraz daha araştırın.
Ekleme:
Kuran'da 3 karanlık evre diye insanın anne karnındaki hali geçer. 1400 sene önce bunun bilinebileceğini düşünüyor musunuz? :)

Bana delil göster çamur konusunda. Bu mealdir. Meal için kelimeler bire bir uyuşmayabilir ve tefsir okumak gerekir. Ve orada sıvı yazıyor? Sıkıntı sizde biraz daha araştırın.
Ekleme:
Kuran'da 3 karanlık evre diye insanın anne karnındaki hali geçer. 1400 sene önce bunun bilinebileceğini düşünüyor musunuz? :)

"Andolsun ki biz insanı çamurdan süzülmüş bir hülasadan (özden) yarattık." (Mü'minun, 23/12). Daha sonra balçık halini alan bu çamur özünün zamanla değiştiği ifade edilir. Mealse bilmem dediğim gibi, kitap herkesin anlayabileceği bir dilde indirilmiş ama demekki ben özürlüyüm, bu kadar çok tereddüte düştüğüme. Ayrıca 1400 sene önce olduğuna dair bir kanıt var mı? Zeki bir insan bunu gayette tahmin edebilir. İnsanlar 10000 yılda evrimini tamamladıysa bu bilginin 1400 yıl önce tahmin edilebilmesi pekte mantıksız gelmiyor bana.
https://www.yeniakit.com.tr/haber/kurana-gore-insanin-yaratilisi-nasildir-165493.html

"Andolsun ki biz insanı çamurdan süzülmüş bir hülasadan (özden) yarattık." (Mü'minun, 23/12). Daha sonra balçık halini alan bu çamur özünün zamanla değiştiği ifade edilir. Mealse bilmem dediğim gibi, kitap herkesin anlayabileceği bir dilde indirilmiş ama demekki ben özürlüyüm, bu kadar çok tereddüte düştüğüme. Ayrıca 1400 sene önce olduğuna dair bir kanıt var mı? Zeki bir insan bunu gayette tahmin edebilir. İnsanlar 10000 yılda evrimini tamamladıysa bu bilginin 1400 yıl önce tahmin edilebilmesi pekte mantıksız gelmiyor bana.
Kur'ana göre insanın yaratılışı nasıldır? - Yeni Akit
Dünya için konuşursak bütün canlılar topraktan meydana gelmiştir. Uzunca yazmayacağım zaten bazı şeyler de aklıma gelmiyor, toprak da güneşten geliyor. Hepimiz güneşin çocuklarıyız. Bunu saygın bilim insanları söylüyor. Zaten yıldız gaz ve tozdan oluşuyor. Etrafında oluşan gezegendeki canlı başka neyden meydana gelecek? Yani bunu illa kutsal kitap veya birinin söylemesi gerekmiyor.

Soyut olarak bile Allah'ın bir kanıtı yokki, bir dünya yaratıyor, peygamberler gönderiyor, ondan sonra hiç karışmıyor. Afrikadaki çocuklar aç, genetiği bozuk hastalıklarla doğan insanlar, her yerde savaş. Yani bir yaratıcının etkisini göremiyorum, vahşi insanlık hala vahşi insanlık. Şimdi herkes farklı sınanıyor diyeceksiniz, hayır efendim herkes eşit sınanmalı, genetiği bozuk insanlar yaratmak zülümdür ve kınanmalıdır, sınav yapılacaksa herkesin eşit şartlarda bulunması gerekir. Muhteşem düzen falanda yok ayrıca, ne evrende nede dünyada. Zenginin fakiri ezdiği bir düzende yaşıyoruz. Evrendeyse sürekli patlamalar oluşuyor, sürekli genişliyo, kara deliklerler yıldızları paramparça ediyor, güneş sistemleri çarpışıyor vs. ve bütün bunlar bir patlamayla oluşuyor. Bu sana bir yaratıcının eseri gibi mi geliyor? Bence daha iyisini yapmalı.

Gece gece güldürdün ha

Near death Experience nedir bilmeyen gencoların cennet ve cehennem tasvirleri. Ya da boşluk, karanlık, doğumdan önce neredeydin? Tasvirleri cidden komik.

2012 yılında yakın bir arkadaşım çeşmeden İzmir'e dönerken. Trafik kazası geçirdi. Kaza sonrası 9 Eylül üniversitesi hastanesine getiriliyor. Biz haberi alınca hastaneye koştuk. Ameliyatta kalbi duruyor. Artık süresini bilemiyoruz ama adam ameliyattayken bizlerin hastane koridorun da neler yaptığımızı, 1 hafta sonra kendine geldiğinde anlattı.

Bu sebeple ne olacağını ancak öldükten sonra görmüş olacaksınız.

Yokluk. Kendimizi bir yere gitmeliyiz, bir seyler devam etmeli diye kandiracak kadar ozel saniyoruz.
Olen sinekler nereye gidiyorsa biz de oraya gidecegiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı