Vega 56 alınmalı mı?

Kaan158

Hectopat
Daha fazla  
Hepsiburada'da Vega 56 2500 TL, diğer yerlerde 4000 TL, niye o kadar ucuz? Sizce alınır mı, o olmazsa GTX 1660 Ti alacağım. Ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vega serisi kartlar pek tutmadı. Yüksek güç tüketimi ve ısınma sorunu yüzünden çok tercih edilmiyor. Bende zamanında Vega 64 almaya niyetlenmiştim. Kartı satan satıcı bana test etme imkanı verdi. Oyunlarda 5dk sonra sonra 71-75 derecelere hemen ulaştı. Kasanın yan kapağı açık bunu da belirtmiş olayım. Ekran kartından gelen ses beni çok rahatsız etti. Ayrıca güç kaynağımdan daha önce duymadığım fan sesini duymaya başladım. Bu gibi olumsuz durumları görünce almaktan vazgeçtim. Hatta belki satıcının kartında sorun vardır diye düşündüm. Farklı modelleri deneyince sonuç pek değişmedi. Ekran kartı ASUS ROG STRİX modeliydi. Nvidia GTX 1070 serisi ekran kartında sıcaklık %58-60 derecelerde gezinirdi. Fan sesi anca kulağını kasaya yaklaştırınca duyabiliyordu. Ekran kartı konusunda Nvidia gerçekten başarılı markadır.

Hepsiburada'da Vega 56 2500 TL, diğer yerlerde 4000 TL, niye o kadar ucuz? Sizce alınır mı, o olmazsa GTX 1660 Ti alacağım. Ne tavsiye edersiniz?
Gayet alınır ama undervolt yapılması lazım. Yani biraz kurcalamak lazım, buyrun linki bırakayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı