Vega 8 GPU Overclock Mavi Ekran Sorunu

haxemeen

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 2200G ve MSI B350M Pro VDH kullanıyorum. Ryzen Master yazılımı ile GPU'mu overclock etmeye çalıştığımda yeniden başlatılırken ekran gelmiyordu. BIOS pilini çıkartıp taktıktan sonra BIOS'tan GFX Voltage ve GFX Clock ayarlarını değiştirdim.

CPU'yu OC Genie ile overclock ettim. GPU ise 1300 MHz ve 1.1V. Windows açılıyor 15sn sonra mavi ekran veriyor. Yardımcı olur musunuz? En azından nedenini anlayabilir miyim? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın çekirdek frekansını çok yükseltirseniz, bu tür olaylarla karşılaşmanız kaçınılmaz. Küçük küçük arttırın, oyunlar oynayın, mavi ekran vermeyen frekans sizin için en iyi frekanstır. Yani, oyunlarda mavi ekran gelene kadar arttırın, verdiği zaman bir önceki frekansta kullanın.

Minidump dosyanızı paylaşırsanız neden olabileceği hakkında yardımcı olmaya çalışırız. BIOS'a girip ayarları varsayılana çekin sistem düzgün açılınca minidump dosyanızı paylaşın.

Ekran kartınızın çekirdek frekansını çok yükseltirseniz, bu tür olaylarla karşılaşmanız kaçınılmaz. Küçük küçük arttırın, oyunlar oynayın, mavi ekran vermeyen frekans sizin için en iyi frekanstır. Yani, oyunlarda mavi ekran gelene kadar arttırın, verdiği zaman bir önceki frekansta kullanın.

İzlediğim Tutorialda 1.1V ile 1300MHz e kadar overclock edebiliyordu.ben 1200 yaptım olmadı maximum 1100MHz o da stok hızı zaten.
Minidump dosyanızı paylaşırsanız neden olabileceği hakkında yardımcı olmaya çalışırız. BIOS'a girip ayarları varsayılana çekin sistem düzgün açılınca minidump dosyanızı paylaşın.

Bunlar gözüküyor
ekran alintisi.PNG

Son düzenleme:
Biraz araştırdım yabacı formlarda gezdim ama net bir bilgi yok. Bazı CPU'lar aynı kalitede çıkmıyor bazıları fazla hız aşırtma kaldırırken bazıları kaldırmıyor bu da öyle bir durum bence, verdiğim örnek CPU ama GPU içinde geçerli benim kanahatimce. Stok hızda kalsın kaldı ki bir kaç fps için uğraştığına değmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı