Vega 8 laptop FPS yüksek olmasına rağmen LoL kasıyor

Taha K.

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım mühendisi
Merhaba, Lenovo marka laptop ile LoL oynarken FPS 80-100 arasında olmasına rağmen görüntü kasıyor, sanki 50 FPS gibi oluyor fakat 120-150 arasında bir sıkıntı yok.
Dikey senkronizasyonu açtığıma sıkıntı gidiyor fakat FPS 60'a sabitlendiği için savaş zamanında 50'ye falan bir anlık düşüyor ve gerçekten kasmış oluyor.
Ekran kartım AMD Vega 8 ve işlemci AMD Ryzen 5.
Ekranım 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olursa sana dürüm ısmarlıcam.
Pek bir değişiklik olmadı ama yardım için sağ ol hala devam etmekte.

Büyük ihtimalle sorunun bu değil ama benim laptopumda çift ekran kartı vardı birini devre dışı bıraktım. 80 FPS aliyordum fakat ekrana görüntüyü işlemci verdiği için 13 FPS gibi gözüküyordu diğer ekran kartını etkinleştirince düzelmişti.

Büyük ihtimalle sorunun bu değil ama benim laptopumda çift ekran kartı vardı birini devre dışı bıraktım. 80 FPS aliyordum fakat ekrana görüntüyü işlemci verdiği için 13 FPS gibi gözüküyordu diğer ekran kartını etkinleştirince düzelmişti.

Cihazda ekran kartı aktif sıkıntı FPS 160 falanken sıkıntısız lategame zamanı gelince 80 FPS oluyor ve kasıyor.

Kasıyor dediğiniz acaba ekran yırtılması olabilir mi? Dikey senkronizasyon (V-Sync) ayarını açarsanız sorununuz çözülebilir.

Hocam 60'a sabitlediğinizde 50ye düşüyorsa 120'deyken de düşecektir onun pek bir farkı yok fakat late game'de 80 FPS'e düşüyor diyorsanız ısınma söz konusu olabilir, sıcaklıklar ne alemde acaba?

Arkadaşlar teşekkürler ilginiz için son birkaç denememde bir şeyi fark ettim ekran ölçeklendirmem çerçevesiz pencere modunda kalmış ve şu anda tam ekrana alınca düzeldi. Aptal kafam bu SS i almak için ayarlamıştım ve 2 haftadır kanser oluyorum ekran kartımı 20 kez güncelledim :D

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3 MB · Görüntüleme: 72

Yeni konular

Geri
Yukarı