Vega 8 Sürücü Kurulum Sonrası Siyah Ekran Sorunu

zeybek91

Hectopat
Windows 10 kullanıyorum "Microsoft Görüntü Bağdaştrıcısı" ile sorunsuz Windows açılıyor driverı guncelle dedikten sonra Vega 8 driverı yükleniyor. Yeniden başlat dediğimde logo gözüküyor sonra ekran sinyal yok uyarısı veriyor. Guvenli modda açıp driverı kaldırıp tekrar Microsoft driverını kuruyorum tekrar acıyorum bilgisayar guzel çalışıyor. Sorun onboard Vega 8 kullanmaya çalıştığımda oluyor. Drıverları AMD sitesinden indirdim. Sorunun çözümü ne olabilir?

Çipsetleri yüklemiştim zaten. Anakart sitesinde ekran kartı sürücüleri yok(a320m hd2).Windows 10 1709 sürümü kurmuştum belki ondandır internetten w10 1803 indirip onu denicem belki güncel olmadığından çalışmıyordur.

Sorun tekrar başladı Vega 8 APU sorunsuz kullanan varsa driver sürümünü Windows sürümünü APU'ya ayırdığı RAM miktarını söyleyebilir mi? Gigabyte kullanan varsa BIOS sürümünü? Bu sorunun hata logları Windows loglarında tutuluyor mu hata tespiti için yöntem önerebilir misiniz?
- Memtest86 testi yaptım hata bulunamadı.
-
Amd temiz kurulum yaptım tüm driverları silip tekrar kurma yine sonuç olmadı.
Aranızda hiç 2200G onboard ekran kartını kullanan yok mu acaba driver surumunu ayırdığı RAM miktarını, Windows sürümünü ve BIOS sürümünü verebilecek?

Alakası yok hocam. Ben de eski sürümle çalıştırmıştım.

Hocam ben bir sürüc dirver denedim AMD Ryzen 2200G Vega8 oturum açtıktan sonra siyah ekran var 12 kere yeniden başlatmazsam sorun gitmiyor. DDU ile kaldırdım şu an sürücüsüz yazıyorum. Hangi sürücü önerirsiniz?
(Not: Windows'un kendi sürücüsünü kaldırıp kurmuştum, o sürücü artık piyasada biel yok ve açılmıyordu zaten.)

Hocam ben bir sürüc dirver denedim AMD Ryzen 2200G Vega8 oturum açtıktan sonra siyah ekran var 12 kere yeniden başlatmazsam sorun gitmiyor. DDU ile kaldırdım şu an sürücüsüz yazıyorum. Hangi sürücü önerirsiniz?
(Not: Windows'un kendi sürücüsünü kaldırıp kurmuştum, o sürücü artık piyasada biel yok ve açılmıyordu zaten.)
Uzun süredir APU işlemci kullanmıyorum. Ne yazık ki sorunsuz olan sürücü hangisidir onu söyleyemeyeceğim.
Siz sırasıyla önce tüm sürücüleri kaldırın. Sonra;
- Anakart BIOS güncellemenizi yapın,
- AMD Chipset sürücüsünü yükleyin,
- Web sitesinden güncel sürücüyü, temel özelliklerle yükleyin.

Eğer bu şekilde sorununuz çözülmüyorsa işlemcinizi servise gönderin. İşletim sistemi açılana kadar temel işlemler olduğu için APU sürücüleriniz devreye girmez, dolayısıyla ekran kartınız tam kullanılmaz. Masaüstü görseliniz karşınıza gelince ekran kartı sürücünüz tam faaliyete geçiyor. Eğer bunda bir sorun yaşıyorsanız onun sebebi de bozuk sürücü ya da bozuk ekran kartı oluyor. En güncel sürücülerde şu aralar öyle problemler yok çünkü arkadaşım APU kullanıyor ve hiç şikayet etmedi. Sorunu donanımda da aramakta fayda olabilir.

Geri
Yukarı