Vengeance LPX frekansı yükseltilince mavi ekran veriyor

• Konuyu başlatan fer0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 626

fer0

Femtopat
Daha fazla  
2 adet Corsair Vengeance LPX 3200 MHz RAM'im var. İşlemci olarak Ryzen 5 3400G kullanıyorum. RAM'lerimin BIOS üzerinden MHz değerini arttırdığımda mavi ekran alıyorum. Açılışta bir problem yok, bir şeylere bakarken bir anda mavi ekran geliyor. Çözümü nedir? Var mıdır? Bilen var ise yardımcı olursa sevinirim.

3200 mi aldığında veriyor hata yoksa daha yükseğe aldınız zaman mı?
3200 aldığımda bu hatayı veriyor.
XMP devreye sok, el ile ayarlamana gerek yok.
XMP ayarı ile yapıyorum.
RAM'lerin XMP ayarını açın. El ile ayarlamayın. Bir de minidump dosyalarınızı paylaşın. Minidump Dosyalarını Paylaşın
xxx - Google Drive şu şekilde paylaşmam gerekiyor sanırım sizler ile.

3200 aldığımda bu hatayı veriyor.

XMP ayarı ile yapıyorum.

Memtest 86 ile RAM testi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 2004 sürümüne geçin (temiz kurulum ile ) (zorunlu değil)
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow komutunu girin. İşlem bitince bilgisayarı yeniden başlatın.

ve
  • Windows Bellek Tanılama
1619955941468.png

kullanarak 3200 MHz XMP profiliniz aktif iken bellek taraması gerçekleştirin. Sonuçları buraya fotoğraf olarak atabilirsiniz.
Bu arada mavi ekran kayıtlarına göre Valorant VanGuard hizmeti mavi ekrana sebep oluyor. Arka planda otomatik açılışını kapatıp öyle test eder misin?

ve
  • Windows Bellek Tanılama
Eki Görüntüle 1003214

kullanarak 3200 MHz XMP profiliniz aktif iken bellek taraması gerçekleştirin. Sonuçları buraya fotoğraf olarak atabilirsiniz.

Bu arada mavi ekran kayıtlarına göre Valorant VanGuard hizmeti mavi ekrana sebep oluyor. Arka planda otomatik açılışını kapatıp öyle test eder misin?
Mhz arttırdığımda valorant da sorun vermeye başladı. Söylediğiniz testleri yapıp hemen atıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı