Vento VG15FE & Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB sıvı soğutucu montajı

furkaneryigit54

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
MSI A520M-A PRO
Merhaba, başlıkta da yazdığım gibi Vento VG15FE model bir kasam var, bu kasaya sıvı soğutucu olarak Cooler Master Masterliquid ML240L V2 RGB modelini seçtim ve satın aldım. Montajını yaparken üst tarafta boşta duran 2x120Mm'lik fan yerlerine takmaya çalıştığımda radyatörün RAM'lere çarpmasından dolayı sığmadığını fark ettim. Ardından ön taraftaki 3 adet fandan ikisini sökerek üst tarafa aldım ve radyatörü kasanın ön tarafına bağladım fakat hava sirkülasyonu için bu şekilde montaj ne kadar sağlıklı olur bilemedim ve buraya danışmak istedim. Kasa fanlarının ve radyatörün mevcut konumunu paint üzerinden çizerek konuya ekleyeceğim. Bu şekilde ne kadar sağlıklı olur? Aynı kasa ve aynı sıvı soğutmaya sahip kişiler varsa onlar da nasıl monte ettiğini söylerlerse ben de mevcut kurulumu değişebilirim.
Ek olarak radyatör fanlarını CPU fan girişine, pompayı ise SYS fan girişine taktım (pump girişi yok anakartta) forumlarda bu girişler sürekli rastgele olarak söylenmiş o yüzden ben de rastgele olarak bu şekilde taktım. Bu konuda da bilgisi olan kişiler yardımcı olursa sevinirim.

Adsız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı