Çözüldü Ventura'dan Sonoma güncelleme hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BigDVD

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3200MHz
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 500GB Samsung 970 Evo Plus
Ekran kartı
AMD Radeon RX 6600 8GB
Anakart
Gigabyte H510M-H
İşlemci
Intel Core i5-10400F 2.9GHz LGA 1200
Merhaba;

Hackintosh Ventura 13.6 kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok fakat Sonoma güncellemesi geldi. Şimdi yükselt dediğimde az ilerliyor sonra aşağıdaki hata çıkıyor nasıl güncelleyebilirim?

DYaBbH7A_t.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Kurulum yapmadan önce tüm Kexts'leri güncelledim ve App Store üzerinden sonoma'yı indirip başarılı bir şekilde kurulum yaptım, herhangi bir problem şuan için görmedim, gayet stabil çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim. :)
Peki teşekkür ederim bilgi için.

Merhaba
arkadaşlar bir gelişme varmı Ventura 13.6.1 kurulu; güncelleme yoluyla Sonoma kurulumu yapılabilir mi? veya App Store üzerinden sonomayı indirsek kurulum yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki teşekkür ederim bilgi için.

Merhaba
arkadaşlar bir gelişme varmı Ventura 13.6.1 kurulu; güncelleme yoluyla Sonoma kurulumu yapılabilir mi? veya App Store üzerinden sonomayı indirsek kurulum yapılabilir mi?
Evet artık geçebilirsiniz. Geçmeden önce Kext vs güncellersen iyi olur. Ama bana sorarsan temiz kurulum çok daha sağlıklı.

Kurulum yapmadan önce tüm Kexts'leri güncelledim ve App Store üzerinden sonoma'yı indirip başarılı bir şekilde kurulum yaptım, herhangi bir problem şuan için görmedim, gayet stabil çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim. :)

Çözüm
Evet artık geçebilirsiniz. Geçmeden önce Kext vs güncellersen iyi olur. Ama bana sorarsan temiz kurulum çok daha sağlıklı.
Hocam temiz kurulumda programları ve düzeni nasıl hızlı bir şekilde ayarlıyorsunuz?
Ben standart bir kullanıcı olarak güncelleme geldimi yükler geçerim. Çok sıradışı bir problem yaşamadıktan sonra yok şarjı az gidiyormuş, yok şöyle bir hata varmış vs dikkat etmem. Çoğu hatayı forumlardan öğreniyorum..

Mesela 13.6'dan. 14.1.1'e direk güncelleyerek geçtim. Bir sıkıntı yaşamadım veya yaşadıysamda fark etmedim. Biraz daha gelişmesini bekliyordum fakat Airpods pro 2 nesil Type-C düzgün çalışmıyordu, güncelleme yapınca yaşadığım problem çözüldü. Benim asıl merak ettiğim şey, bu cihazları kişisel olarak kullanıyoruz ve belli bir düzene sahibiz. Mesela BetterTouchTool'da bir sürü ayar kayıtlı. Ben bunları tekrardan kendi kullanımıma ayarlamak veya yüklü ve hali hazırda çalışan uygulamaları tekrar kurmak benim için büyük işkence ve vakit kaybı olarak görüyorum.
Aynı zamanda İphone tarafında da böyle düşünüyorum. Bir sürü bankacılık uygulamalarım, ekran düzenim vs var. Temiz kurulum yapıp bunları tekrar yüklemek beni ciddi anlamda yoran ve stresse sokan şeyler.

Eğer bunun basit bir yolu varsa, öğrenmek isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı