Ventus bilgisayar Esenyurt'tan uzak durun!

Hocam aklı başında bir insanken, dediğiniz gibi burada size laf atmaktansa, size yalancı damgası vurmaktansa 2-3 dk araştırıp, yalan söyleyip söylemediğinizi anlayabilir. Neden bu tarz insanlara kanıtlamaya çalışıyorsunuz ? Siz kendi davanıza ve sizin gibi temiz, hakkını arayan insanlara karşılık verin. Bunlara cevap verdiğiniz saniyeye değmez.
Araştırmaya gerek yok adamlardan alışverişim var diyorum. Şu aralar kanıtsız sırf eğlence amaçlı alınan konular çok fazla. Gerçekten de dolandırılma vakası varsa haberlere bile çıkar bu konu. Birkaç hafta içinde göreceğiz asıl olayın ne olduğunu.

Hocam, görsel kanıtları, wp yazışmalarını görmek ister misin? Ayrıca konu birebir yazdığım gibi. Burada paylaşmamın nedeni diğer mağdurlara yardımcı olmaya çalışmak. Kendi durumum için yasal süreçleri zaten başlattım. Ayrıca, bu firma hakkında 2021 yılından beri farklı farklı insanlar tarafından farklı farklı forum sitelerinde konu açılıyor. Hepsi mi hatalı?
Sizin duruma gelince, RAM dediğiniz olay zaten fiyatı düşük parçalar. Bari onu sıfır satsınlar :)
Bir de son olarak, en basitinden bu firmaya ait sahibinden sitesinde sattığı parçaların kutularına dikkatlice odaklanın. Kutularının bile defolu olduğunu göreceksiniz. Haa siz yine de tatmin olmuyorsanız alışverişe devam edebilirsiniz. Mağdur olunca gelirsiniz ben yine size yardımcı olmak için elimden geleni yaparım.

Kesinlikle bundan sonra dikkat edeceğim tavsiye hocam. Teşekkürler :)

Geçmiş olsun hocam. Firma isimlerini paylaşırsanız o bölgeye yaşayan arkadaşlar dikkatli olsun.

Sivil polisle gittik, tutanak tutuldu. Firma sahibi haydut kılıklı davacı oldu bu sefer. Sattığı ürünlerin giriş faturasını göster dedim. Ona da dava açıp mahkemece isteniyormuş. Yasal olmayanlar kanunu ve açıklarını ve edebiyatı senden benden iyi biliyor.
Mesela ihtiyacın olduğunda dilenemezsin bile ama dilenci manas destanı düzecek kadar ağlaktır.
Elektronik ve uydu malzemeleri satan firmaya COVID zamanı gittim. 50 TL'ye sattıkları uydu alıcıyı 100 TL'ye sattı. Akşam çalşmadı ama o akşam sokağa çıkma yasağı geldi. Hafta içi de iş harici gidişler yasaklandı. En uygun zamanda gittim bu sefer inkar etti oradaki kasiyerlede kavga ettik. Kısacası dükkan yansa içindekiler ölse de karıbncaya üzüldüğüm kadar üzülmem. Kanunun laçkalığından, devletin umursamazlığından bu tarz aşağılık pislikler rahatça yaşıyor.
Adalet varsa ne oldu telefon yerine boş kutu gönderenler. Yoksa kendi adalatini sağlayacak herkes.
Birkaç ay önce bu sitede biri bir firmayı kötüledi o da karşı dava açtı ve burada susturdu.

Hocam aklı başında bir insanken, dediğiniz gibi burada size laf atmaktansa, size yalancı damgası vurmaktansa 2-3 dk araştırıp, yalan söyleyip söylemediğinizi anlayabilir. Neden bu tarz insanlara kanıtlamaya çalışıyorsunuz ? Siz kendi davanıza ve sizin gibi temiz, hakkını arayan insanlara karşılık verin. Bunlara cevap verdiğiniz saniyeye değmez.
Hocam, açıkçası bende ilk başta bu şekilde düşünmüştüm. Fakat sonra fark ettim ki asıl konu milleti uyandırmak. Kardeşimize doğruyu eğriyi göstermek. Kendisi farklı düşünebilir, bu firma ile alakalı farklı tecrübeleri olabilir. Umarım bundan sonrada bir sıkıntı yaşamaz. Fakat onun yaşamamış olması bizim gibi, diğerleri gibi insanların yaşamadığı anlamına gelmez. Umarım bunu anlar. Taraflı olmaktansa herkesin düşüncesine ve yaşadıklarına kulak kabartır. Gerçeği görür.

Sivil polisle gittik, tutanak tutuldu. Firma sahibi haydut kılıklı davacı oldu bu sefer. Sattığı ürünlerin giriş faturasını göster dedim. Ona da dava açıp mahkemece isteniyormuş. Yasal olmayanlar kanunu ve açıklarını ve edebiyatı senden benden iyi biliyor.
Mesela ihtiyacın olduğunda dilenemezsin bile ama dilenci manas destanı düzecek kadar ağlaktır.
Elektronik ve uydu malzemeleri satan firmaya COVID zamanı gittim. 50 TL'ye sattıkları uydu alıcıyı 100 TL'ye sattı. Akşam çalşmadı ama o akşam sokağa çıkma yasağı geldi. Hafta içi de iş harici gidişler yasaklandı. En uygun zamanda gittim bu sefer inkar etti oradaki kasiyerlede kavga ettik. Kısacası dükkan yansa içindekiler ölse de karıbncaya üzüldüğüm kadar üzülmem. Kanunun laçkalığından, devletin umursamazlığından bu tarz aşağılık pislikler rahatça yaşıyor.
Adalet varsa ne oldu telefon yerine boş kutu gönderenler. Yoksa kendi adalatini sağlayacak herkes.
Birkaç ay önce bu sitede biri bir firmayı kötüledi o da karşı dava açtı ve burada susturdu.
Çok geçmiş olsun. Evet maalesef kanun bu konuda biraz yetersiz kalıyor. Ama bu hiç bir şey yapılmayacak anlamına gelmiyor. Adalet topaldır, yavaş yürür ama gideceği yere elinde sonunda varır. Bu konuda ben sürekli ticaret bakanlığı, vergi dairesi başkanlığı ve tüketici hakem heyeti ile sürekli koordine içindeyim.
Üstelik bunun dışında bir çoğumuz dine inanca sahip insanlarız. Bu konuda karşı tarafa kul hakkımızı asla helal etmeyeceğiz. 3 kuruş için ahiretini yakan insanlar maalesef var. Kendi pişmanlıklarında yanacaklar. Yazık.

Son düzenleme:
Bu frimayı savunanlar bunların adamı olabilir dikkat. Tecnopat degil bir çok forum sitesinde bu frima hakkında konu gördüm. Haram kazançları varsa eger en kısa sürede kendilerinden hastalık, yangın sel vb felaket olarak çıkmasını diliyorum o paraların.

Hocam bunların sitesi veya Google konumu yok mu? Biz de şikayet edelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu frimayı savunanlar bunların adamı olabilir dikkat. Tecnopat degil bir çok forum sitesinde bu frima hakkında konu gördüm. Haram kazançları varsa eger en kısa sürede kendilerinden hastalık, yangın sel vb felaket olarak çıkmasını diliyorum o paraların.
Genelde evet öyle kendi adamları savunuyor hocam. Fakat artık mimlendiler, bilen tayfa uzak duruyor bunlardan.

Hocam bunların sitesi veya Google konumu yok mu? Biz de şikayet edelim
Cimer 'e şikayet etmenizi öneririm hocam. Dilerseniz istanbul belediyesine de şikayette bulunabilirsiniz. Bunları barındırmamamız lazım. Hepimizin iyiliği için.

Genelde evet öyle kendi adamları savunuyor hocam. Fakat artık mimlendiler, bilen tayfa uzak duruyor bunlardan.

Cimer 'e şikayet etmenizi öneririm hocam. Dilerseniz istanbul belediyesine de şikayette bulunabilirsiniz. Bunları barındırmamamız lazım. Hepimizin iyiliği için.
Son durum ne oldu? Bilgilendirme yapmadınız diye hatırlıyorum.

Son durum ne oldu? Bilgilendirme yapmadınız diye hatırlıyorum.
22.02.2024 tarihinde tüketici hakem heyeti şikayetimizi güncellemiş hocam. Karşı taraftan savunması istenmiş. Cevap süresi 1 ay. 1 ay içinde firma savunmasını vermek zorunda. CİMER tarafında ise konunun ''Gelir İdaresi Başkanlığı ile birlikte Ticaret Bakanlığına'' ayrı ayrı gönderildiği bilgisi yer alıyor. Oradaki arkadaşlarla görüşmemde ise firma hakkında detaylı bir soruşturma başlatıldığı yönünde bilgi aldım. Süreci takip ediyorum. Sonuçlansın detaylı bir konu açacağım bunun hakkında.

Hocam kötü olmuş, bende yakın zamanda N11 üzerinden monitör almıştım iade ettim mağazayı kapatmışlar 3 haftadır onunla uğraşıyorum askere gideceğim içinde dava vs uğraşmak istemiyorum, vereceğim naçizane tavsiye sistemi temizleyip sağlam bir bakım yapıp kullanmak olabilir eğer ki iade alınması imkansız ise.

Merhaba, ben de oradan dolandirildim bütün paramı verdim sistem aldım 1 hafta oldu alalı her şey sıfır dediler ama Cryistaldiskten baktığım zaman SSD'nin 2033 saat çalıştığını gördüm. ekran kartında kılcal çizik var, nasıl bir yol izlemeliyim, yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı