Verbatim’in yeni Blu-ray Dual Layer 50GB Diskleri

'Diğer Donanımlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 16 Şubat 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.857
  Beğenileri:
  42.386
  Yer:
  İstanbul
  Verbatim'in yeni BD-RE DL 2X’i 50GB kapasite sunmaktadır günlük yedekleme, video ve yazılım uygulamaları için beta testi ya da kısa süreli kişisel video veya profesyonel yayın içeren video için idealdir. Hardcoat Scratch Guard çizik, parmak izi, toz, yağ ve suya karşı korur ve kanıtlanmış SERL teknolojisi (Süper Ötektik Kayıt Katmanı) 1000 defaya kadar tekrar tekrar mükemmel yeniden yazılabilirlik ve mükemmel kayıt uyumluluğu sağlar. Verbatim artık tüm Blu-ray formatlarını bu yeni eklenen özelliğiyle BD-RE DL 50GB 2X ile piyasaya sunuyor. Yeni Blu-ray disk 5’li paketler halinde CD kabında perakende mağazalarında.
  · Yeni format BD-RE DL 50GB 2X
  · 50GB depolama kapasitesi, standart bir DVD-R kapasitesinin 10 kat fazlasını sunar
  · Mükemmel oynatma performansı
  · Hardcoat Scratch Guard (çiziğe karşı sert kaplama) Koruma çiziklere, parmak izlerine, toz, yağ ve suya karşı korur.
  · SERL teknolojisi (Süper Ötektik Kayıt Katmanı) 1000 defaya kadar tekrar tekrar mükemmel yeniden yazılabilirlik ve mükemmel kayıt uyumluluğu sağlar

  Blu-ray medya kayıt ve arşiv verilerini kullanan hem kişisel hem de profesyonel kullanıcılar için daha fazla cazip hale geliyor. Verbatim kişisel fotoğraflar ve videolardan ofis belgelerine kadar dosyaların güvenilir ve emniyetli bir biçimde kısa süreli yedeklenmesini garantileyen ve bir DVD-R’dan 10 kat fazla kapasite sunan yeni Blu-ray disk BD-RE DL 50GB 2X ile bu ihtiyacı karşılıyor. Verbatim’in kanıtlanmış SERL Teknolojisi sayesinde kalite kaybı olmadan 1000 kereye kadar yeniden yazılabilir ve Sert Kaplamalı koruyucu tabakasıyla mükemmel kayıttan çalma performansı sunar

  Verbatim’in Hardt CoatTM teknolojisi (çizilmeye karşı özel koruma tabakası) diski çizik, parmak izi ya da toza karşı korur, böylece kayıt veya çalma esnasındaki sorunları önlemeye yardımcı oluyor. Verbatim EUMEA Optik Pazarlama Müdürü Torsten Leye, ” Ana şirketimiz Mitsubishi Kagaku Media tarafından geliştirilen sert kaplama koruyucu tabaka ve kayıt teknolojileri sayesinde, tüketiciler en kaliteli depolama ortamına sahip olduklarından emin olabilirler," diyor.

  50GB kapasiteli yeni Verbatim Blu-ray yeniden yazılabilir disk mevcut Blu-ray sürücüleri ile uyumludur ve (Blu-ray Disc Alliance) Blu-ray Disk İttifakı şartnamelerine uyar. Verbatim/Mitsubishi Kagaku Medya, CD-DVD ve Blu-ray ortamında ider bir marka olarak Blu-ray Disc Association (BDA) Blu-ray Disk Birliği’ne katkıda bulunan bir üyesidir ve optik oynatıcı ve kaydedici en büyük üreticiler ile yakın ilişki içindedir. Verbatim test ve optimize donanım geliştirilmesinde yardımcı ortam sağlayarak donanım üreticileri ile bire bir çalışmalar yapmaktadır. Bunun anlamı ise tüketicilerin Verbatim markalı medyaya güvenebilecekleri ve her zaman önde gelen markaların donanımları ile mükemmel seviyede uyumluluk göstereceğinden emin olabilmeleri demektir. Tüm Verbatim CD, DVD ve Blu-ray medya gibi diskleri bir ömür boyu garanti ile desteklenir.

  Blu-ray diskler ismini daha kısa lazer dalga boyunun mavi renkli olması sebebiyle mavi lazer teknolojisinden alır. Kırmızı lazer teknolojisi kullanılan DVD’nin 650nm dalga boyu ile karşılaştırıldığında mavi lazerin 405nm dalga boyu vardır. Daha kısa dalga boylu mavi lazerin kullanılmasının avantajı, disk üzerindeki veri miktarının büyük ölçüde artırması yani daha küçük veri izlerinin yazılmasının mümkün olmasıdır.

  Fotoğraflara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

  http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD-RE_DL_50GB_2X_Flat.jpg
  http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD-RE_DL_50GB_2X_3d.jpg
  http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/BD-RE_DL_50GB_2X_Reflection.jpg

  http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/Verbatim_Logo.jpg

  Ürün detayları hakkında bilgiyi aşağıdaki linkten bulabilirsiniz:

  BD-RE DL 50GB 2x 5 Pack Jewel Case | Blu-ray | Verbatim Europe - Data Storage, Computer & Imaging Consumables
   

Sayfayı Paylaş