Vergi ayarlamalı oyun önerisi

Hearts of İron 4. Yalnız öğrenmesi en az 1 ay alır. Öğrendikten sonra çok keyifli ama.

HOI IV'ü uzun zamandır oynuyorum, vergi olayı yok diye biliyorum oyunda.

Konu sahibi Europa Universalis IV'e bakabilirsin belki. Ülkenin gelecek nesillerinin kimlerle evleneceğine bile senin karar verdiğin bir oyun. HOI IV'ten çok daha karışık, öğrenince bir o kadar da keyifli.

Superpower 2. Çok eski bir oyundur (2002, gideri var) ama tütün vergisinden tutun ilaç vergisine dek, ilaçtan tutun odun vergisine dek ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında istediğiniz model (evet gerçekten istediğiniz, tankın gövdesini bile seçebiliyorsunuz) savaş aracı üretebilir, belli bir savunma gücüne odaklanabilir (kara, hava, deniz, nükleer) istediğiniz ülkeyle istediğiniz anlaşmayı yapabilir (mesela AB'ye katılmak, NATO'dan ayrılmak, Japonya ile kültür anlaşması imzalamak gibi), savaşabilir, işgal edebilirsiniz. Oyun modern çağda (2002) geçiyor. Hatta hatırladığım kadarıyla ülkedeki LGBT politikanızdan tutun çok eşliliğe dek bile ayarlayabiliyorsunuz. Bulunduğunuz parti oy kaybederse ve halkı manipüle edemezseniz seçimlerde eleniyorsunuz ve oyun bitiyor. Bunun yanı sıra altyapı konusunda ülke ekonomisinde bulunan paraları da istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz. (Örneğin eğitim, altyapı, telekomünikasyon, ordu vs.)

Böyle anlatınca imkansız gibi geliyor ama zamanına göre mükemmel bir oyundur. Keşke 3.sü çıksa da günümüzün "güya" strateji oyunlarına strateji oyunu nasıl yapılır öğretse.

Superpower 2. Çok eski bir oyundur (2002, gideri var) ama tütün vergisinden tutun ilaç vergisine dek, ilaçtan tutun odun vergisine dek ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında istediğiniz model (evet gerçekten istediğiniz, tankın gövdesini bile seçebiliyorsunuz) savaş aracı üretebilir, belli bir savunma gücüne odaklanabilir (kara, hava, deniz, nükleer) istediğiniz ülkeyle istediğiniz anlaşmayı yapabilir (mesela AB'ye katılmak, NATO'dan ayrılmak gibi), savaşabilir, işgal edebilirsiniz. Oyun modern çağda (2002) geçiyor. Hatta hatırladığım kadarıyla ülkedeki LGBT politikanızdan tutun çok eşliliğe dek bile ayarlayabiliyorsunuz. Bulunduğunuz parti oy kaybederse ve halkı manipüle edemezseniz seçimlerde eleniyorsunuz ve oyun bitiyor. Bunun yanı sıra altyapı konusunda ülke ekonomisinde bulunan paraları da istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz. (Örneğin eğitim, altyapı, telekomünikasyon, ordu vs.)

Böyle anlatınca imkansız gibi geliyor ama zamanına göre mükemmel bir oyundur. Keşke 3.sü çıksa da günümüzün "güya" strateji oyunlarına strateji oyunu nasıl yapılır öğretse.
Nereden indirebilirim veya satın alabilirim? İnternette bulamadım.
Edit : Buldum. Ben ilk oyuna bakmışım :D

Nereden indirebilirim veya satın alabilirim? İnternette bulamadım.

Democracy 3 vardı, bir ara oynuyordum. Tam istediğin gibi. Bu aradalar da Crisis in the Kremlin oynamaya çalışıyorum. Bu iki oyunu da deneyebilirsin.

Superpower 2. Çok eski bir oyundur (2002, gideri var) ama tütün vergisinden tutun ilaç vergisine dek, ilaçtan tutun odun vergisine dek ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında istediğiniz model (evet gerçekten istediğiniz, tankın gövdesini bile seçebiliyorsunuz) savaş aracı üretebilir, belli bir savunma gücüne odaklanabilir (kara, hava, deniz, nükleer) istediğiniz ülkeyle istediğiniz anlaşmayı yapabilir (mesela AB'ye katılmak, NATO'dan ayrılmak, Japonya ile kültür anlaşması imzalamak gibi), savaşabilir, işgal edebilirsiniz. Oyun modern çağda (2002) geçiyor. Hatta hatırladığım kadarıyla ülkedeki LGBT politikanızdan tutun çok eşliliğe dek bile ayarlayabiliyorsunuz. Bulunduğunuz parti oy kaybederse ve halkı manipüle edemezseniz seçimlerde eleniyorsunuz ve oyun bitiyor. Bunun yanı sıra altyapı konusunda ülke ekonomisinde bulunan paraları da istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz. (Örneğin eğitim, altyapı, telekomünikasyon, ordu vs.)

Superpower 3 2023 yılında biz süper güç olduğumuzda çıkacakmış.
(!)
Bu arada oyunun ismi konseptine cuk oturmuş gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı