Vergi düştü fakat konsol fiyatları düşmedi

memorishy

Hectopat
Makaleler
19
Yer
Giuseppe Meazza
Bundan önce "fiyatlar düşer mi?" Demiştim, çoğunuz düşmez demiştiniz ve öyle de oldu. Zam gelince saniyesinde fiyatları yükselten teknolojik marketler bu sefer vergi düşürülünce fiyatları indirmedi. Şaşırılır mı? Hayır.

Düşüncelerinizi çok merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunda anormal bir durum yok. :D

e2d214b7d6972958f985ef7925a5e890.gif

Resmi Gazete'de verginin düştüğü bildirildi. Bizim ülkemizin klasik fırsatçıları. Dolar 1 kuruş arttı mı hemen zam yaparlar ama 50-60 kuruş düştü mü asla indirim gelmez. Burada da aynı durum olacak. Belki birkaç ay sonra fiyatlarda düşüş olur. Ondan öncesi beni çok şaşırtır.
Resmi Gazete'de verginin düştüğü bildirildi. Bizim ülkemizin klasik fırsatçıları. Dolar 1 kuruş arttı mı hemen zam yaparlar ama 50-60 kuruş düştü mü asla indirim gelmez. Burada da aynı durum olacak. Belki birkaç ay sonra fiyatlarda düşüş olur. Ondan öncesi beni çok şaşırtır.

Daha önce de başka elektronik cihazlarda olmuştu bu durum galiba. Ne kadar paragöz olmuş bu firmalar. Para bozdu insanlığı.
Firmalar değil, insanlarımızı çok uyanık olarak tanımlıyorum. Kolonyaya talep artınca fiyatları 3 katına çıkartanlar mı dersin? Bedava baklavaları çantalarına dolduranlar mı dersin? 8300 TL çıkışlı bir konsolu üstüne 7 bin lira kar koyup 15 bin TL'ye satan mı dersin? :p

Kendi milletimize zarar veriyoruz.
Mesut çevik'in dediği gibi: "Eğer gençler oyunları oynamazsa o zevki alamazsa oyun sektöründe ilerlemeyiz"

Pek ilerlemiyoruz Polonya 10 yılda aşırı dev bir firma oldu 10 yıl once Polonya'yı tanımayanlar varken şu an herkes tanıyor. Biz 20 yılda 5 adım ilerlediysek adamlar 20 yılda 30 adım ilerledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı