Çözüldü Vergisiz bilgisayar alan oldu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmetalper04

Hectopat
Son zamanlarda gündemde "yükseköğretim öğrencilerine bilgisayar alımında 5.500 TL destek" haberleri dönüyordu. 1 Kasım'da da bu karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Ancak bu konu hakkında bir sürü haber ve spekülasyonlar dönüyor. Bazı haber sitelerinde ise "genç kart"tan bahsediliyor. Ayrıca belge vs. istiyorlar mı, emin olamadım. Bir de alırken başta 9.500 TL ödeyip sonra da 5.500 TL iade mi alıyorum. Bu konuda çok fazla bilgi kirliliği var. Gerçekten bu hakkı kullanarak bilgisayar almış olan varsa deneyimini anlatabilir mi? Tam olarak ne yapmam gerekiyor?

Bu arada bilgisayarı Hepsiburada'dan alacağım:

Edit: Cevaplarınız için teşekkürler. Pek bir indirim yokmuş, ben indirimi 5.500 TL sanıyordum. 1.500 TL için bu işlerle uğraşmaya gerek yok bence.

Son düzenleme:
Çözüm
Emin misin? 5.500 TL diye biliyorum.
Pc'de %16'lık bir indirim oluyor.
1da908ea26a78120b41fc47ff79b2fe4310d12e8.jpeg
Resmî Gazete'de yayımlandı evet ama nasıl alınacağına dair detayları paylaşmadılar. Öyle bekliyoruz yani.

Bilgisayar için iade %20. Yani 9500TL'lik bir ürün alırsan 1900TL geri alabiliyorsun.
Emin misin? 5.500 TL diye biliyorum.

Bu haktan yararlandın mı bu arada?

Bu konuya 3'ten fazla mesaj yazamıyorum. Nasıl cevap vereceğim?

Buradan cevap yazacağım:
5.500 TL toplam alışveriş için geçerli, anladım.

Son düzenleme:
Resmi gazetede hangi internet sitelerinden yapılacağı yazmıyor. Atıyorum hepsiburada'dan cihazı aldım diyelim sonrasın demesinler sadece pttavm üzerinden yapılan alışverişlerde kdv iadesi yapılacak diye.
Tek bir site olsa özellikle belirteceklerini düşünüyorum keza bu sitelerde özellikle vergisiz olduğu vurgulanmış.

Geri
Yukarı