Vergisiz telefon başvurusunda red aldım

Bir durum güncellemesi geçeyim. İlk başvuruma Faturada başka ürün de var diye güncelleme geçmişler oysa ki yok :D. Tek kalem ürün o da telefon. Neyse ikinci başvurumda hala fatura bulunamadığı için reddedildi diyor ancak konuyu hala tamamen kapatmadıkları için yeni bir başvuru oluşturamıyorum. Büyük ihtimalle de bilerek 100 kere başvurmasınlar diye kapatmıyorlar. Cimere geçen hafta yazmıştım henüz bir dönüş yok açıkçası dönmelerini de beklemiyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-02_121517152.png
    resim_2024-01-02_121517152.png
    82,6 KB · Görüntüleme: 213
  • resim_2024-01-02_121544751.png
    resim_2024-01-02_121544751.png
    51,3 KB · Görüntüleme: 211
Bir durum güncellemesi geçeyim. İlk başvuruma Faturada başka ürün de var diye güncelleme geçmişler oysa ki yok :D. Tek kalem ürün o da telefon. Neyse ikinci başvurumda hala fatura bulunamadığı için reddedildi diyor ancak konuyu hala tamamen kapatmadıkları için yeni bir başvuru oluşturamıyorum. Büyük ihtimalle de bilerek 100 kere başvurmasınlar diye kapatmıyorlar. Cimere geçen hafta yazmıştım henüz bir dönüş yok açıkçası dönmelerini de beklemiyorum.
Az önce baktım benim de aynısı. 5000TL için uğraştığımız emeği geçtim telefonu aldığımdaki 5000TL şu an 6000TL oldu.

İade sürem 3 Ocakta biteceği için telefonu iade ettim ancak GSBBiz'de reddedilen başvuru şu an "fatura kayıtları inceleniyor" durumuna güncellenmiş. Şaka gibi

Evet telefonum iade oldu ve param yattı. Aksi gibi GSBBiz üzerinden tüm her şey onaylanmış ve IBAN bilgileri aşamasına geçilmiş. Gerçekten şaka gibi. Mecburen iptal ettim başvuruyu telefon olmadığı için

Yeni bir güncelleme geçeyim. Sanırım, "herkese ret veriliyor ocak ayınca çözülür" yorumları yapanlar haklı çıkacak.

Dosya Ekleri

• 1704386459665.png
    1704386459665.png
    113 KB · Görüntüleme: 185
Benim başvurumda fatura bulunamamıştır yazıyor sizde herhangi bir değişim var mı?

Bir 3-5 bin verecekler ya sürüm sürüm süründürürler bir şeyi de tam yapsalar şaşarım.

Ben TOKİ'ye başvurmuştum ev çıkmadı 1 sene oldu iade parası 500 TL ve ortada yok Kayseri deyim para İstanbul'a gitmiş ve de hiç kullanmadığım hesabımın olmadığı bankaya :d artık kim zimmetine geçirdi CİMER'e yazıyorsun daha sen suçlu bulunuyorsun.

Internette "e-fatura gönderirken "gib kullanıcı listesinde bulunamadı" hatası, Gib'in kullanıcı listelerinin güncel olmaması nedeni ile alınmaktadır. Gib tarafında, gerekli güncelleme yapıldıktan ve problem giderildikten sonra ilgili e-fatura'yı ve e-faturaları, tekrar gib sistemine göndermelisiniz. " diye bır bılgı paylasılmıs. Sanırım ocak ayını beklemenız gerekıyor. Bu aksam toplu bır sekılde faturalara red verdıler sanırım.

Bende şimdi baktım o da red ne zaman bunlardan hayır görürüz.

Benim başvuruda fatura onaylandı diyor ama hala iban bakıyorlar. Ben tek tek elimle baksam sabahtan akşama 300 kişiye bakardım bile bir de otomatik sistem yapıyor bunu. Anlamış değilim valla.

Geri
Yukarı