Veri kurtarma program önerisi

Bütçe
300-400₺
Ben ücretsiz kullandım testdisk & photorec ikilisini. Kısıtlama yok sanırım. Ücretsiz iş görüyor. Sadece programın arayüzü cmd gibi.

Peki bir şey daha danışacağım. Ben formattan sonra hiçbir şey yazdırmadım diske. Bu Recuva'nın kurtardığı dosyaları HDD'ye atsam bir sıkıntı yaşar mıyım sizin önerdiğiniz programları kullanırken.

Ücretsiz versiyonlarında bir kısıtlama mevcut mu?
Not: EaseUS tarattığımda 4TB'dan fazla veri buldu sanki HDD'yi kullanmaya başladığımdan itibaren ne varsa bulmuş gibi o işime çok yarar ancak 1000₺ civarı bir ücreti var.

Neyse bu saatten sonra siz o verileri unutun... Bilyada prince giderken evdeki bulgurdan olacaksınız... Aratmaya devam. Ne kadar arattıkça o kadar verileri kaybedeceksiniz.

Disk üzerinde bu işlemi bir defaya mahsus yapmanız kayıpsız verileri getirmenizi sağlar.

Habababam diski kullanırsanız. Sektör sektör silindir silindir taratma yaparsanız...

Sonunda o veriler kullanılamaz hale gelecektir.

Dosyalar. Ardı ardına sektörlere yazılmaz. Biri 1035 de diğer parçası belki 5000 de olur.

Ve bazıları farklı silindir dediğimiz grupların arasına kaydedilebilir.

Active Partition recovery Manager dediğim yazılım bu işlemi bir defaya mahsus yapmanızı sağlayacaktı.

Bütün bir sektörleri tarayıp size zibilyon tane guid dediğimiz dosya sistemi tablosu bulup sizde o tablo ile diski tamamen geri getirecektiniz.

Şimdi o yazılımlarla yapa yapa şansınızı çok düşürdünüz.

%90 %95 kayıpla kurtarınca bir şükredin, check disk falan yapa yapa kurtarırsınız artık.

Recuva Recuva, test disk testdisk.

Allah Allah yardırın... Yardırın da adam verilerini komple kaybetsin.

RAW olmuş veya silinmiş bir diski bölümü geri getirmeden önce... O diskte hiçbir işlem yapmaman gerektiğini söylemeden... Cahil cüheyla adamı zarara sokun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neyse bu saatten sonra siz o verileri unutun... Bilyada prince giderken evdeki bulgurdan olacaksınız... Aratmaya devam. Ne kadar arattıkça o kadar verileri kaybedeceksiniz.

Disk üzerinde bu işlemi bir defaya mahsus yapmanız kayıpsız verileri getirmenizi sağlar.

Habababam diski kullanırsanız. Sektör sektör silindir silindir taratma yaparsanız...

Sonunda o veriler kullanılamaz hale gelecektir.

Dosyalar. Ardı ardına sektörlere yazılmaz. Biri 1035 de diğer parçası belki 5000 de olur.

Ve bazıları farklı silindir dediğimiz grupların arasına kaydedilebilir.

Active Partition Recovery Manager dediğim yazılım bu işlemi bir defaya mahsus yapmanızı sağlayacaktı.

Bütün bir sektörleri tarayıp size zibilyon tane GUİD dediğimiz dosya sistemi tablosu bulup sizde o tablo ile diski tamamen geri getirecektiniz.

Şimdi o yazılımlarla yapa yapa şansınızı çok düşürdünüz.

%90 %95 kayıpla kurtarınca bir şükredin, check disk falan yapa yapa kurtarırsınız artık.

Recuva Recuva, Test Disk Testdisk.

Allah Allah yardırın... Yardırın da adam verilerini komple kaybetsin.

RAW OLMUŞ veya silinmiş bir diski bölümü geri getirmeden önce... O diskte hiçbir işlem yapmaman gerektiğini söylemeden... Cahil Cüheyla adamı zarara sokun.

Bir şey soracağım aynı dosyaların yedekleri Windows kurulu bir HDD de var ancak Windows açılmadığı için alamıyorum. Bu HDD'yi başka bir kasaya takarak kurtarabilir miyim? Dosya direkt Masaüstünde duruyor.

Kurtarırsın yaparsın, ama şunu unutma. Hababam elli tane yüz tane bin tane yazılım kullanıp diski hababam meşgül etme.

Çünkü... Sana gönderdiğim yazılımı. ACTİVE Partition Manager. Bu işlemi sen komut satırından kendinde betikle yaparsın.

Ama bu yazılım sana GRAFİK ARAYÜZ sağlıyor. GUI Yani.

OLAY ŞUDUR:

Disk üzerinde sektörler vardır, ve bu sektörler sürekli taranır... Bunların yazılımsal olarak cluster dediğimiz grupları vardır. Bunlar kümeler de yazılımsal olarak gruplanır.

Ve. FAT32 NTFS EXT3 gibi dosya sistemleri de. Bir Dosya sistemi tablosu yaparlar. GUID bunu diske atarlar.

Ve bu tablolarda hangi sektörde hangi clusterda hangi dosya ve parçası var. Yazarlar.

Haliyle... Bir diskten veri kurtarmak istiyorsan.

Bu dosya tablosunu getirirsin ve sonra da. O dosyadaki sektörleri aratır ve tüm HDD'yi̇ geri getirirsin.

Eğer ki disk üzerinde işlem yaparsan. Sektörler sürekli okunduğu ve işletim sistemince bazı yerlerine rastgele yazıldığı için.

Verilerin kaybola kaybola kaybolacaktır.

Yani Recuva TESTDİSK PHOTOREC olmadı şunu dene şunu dene derken.

Ortada veri bırakmayacaksınız.

Anladım teşekkür ederim. Kasanın içindeki HDD'ye hiç kurtarma gibi bir program kullanmadım sadece Windows'u bozuk olduğu için chkdsk yapmıştım. SATA ile başka bir PC'ye bağlayıp nasıl çekebilirim yedekleri mi? Çok teknik anlatmışsınız :)

Anladım teşekkür ederim. Kasanın içindeki HDD'ye hiç kurtarma gibi bir program kullanmadım sadece Windows'u bozuk olduğu için chkdsk yapmıştım. SATA ile başka bir PC'ye bağlayıp nasıl çekebilirim yedekleri mi? Çok teknik anlatmışsınız :)

Diskin yedeği varsa başka bir kasaya takıp yedeğini geri yükleyebilirsin.
İmaj yükleme disk klonlama.
Bu meselenin aslı: Bütün o dosyalar resimler hepsi birer metinsel ifade string ifade. Bir ikili sistem.
Bunların hepsi. Hard diske. İşte sana söylediğim. Guıd denilen tabloya göre yazılırlar. NTFS fat ext falan. Hangi sektörde hangi dosyanın izi kalıntısı vardır her şeyin kaydı bu tablolarda tutulur.
Bu tabloyu geri getirip sonrada o tablodan hard diskteki sektörleri tarayarak verilerini getirdiğinde.
İlk günkü gibi kullanırsın... Bu süreçte. Disk kullanılırsa. Hangi sektörün üstüne ne okunup yazılacağı belirsiz olduğu içinde. Bir süre sonra kayıplar yaşanıp. Nihayetinde geri getirilemez hale gelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
MiniToolPowerDataRecovery veya Seagate programı.
1675309516061.png

Ben de mini tool disk yazılımı ile MBR den GPT ye cevirdim partisyon uçtu.
Mini tool rec programı ile taradım. bulduğu dosyaları recovered olarak kaydediyor ve kurtarılan resimlere düzenleme yapmaya izin vermiyor.

Eki Görüntüle 1654025
Ben de mini tool disk yazılımı ile MBR den GPT ye cevirdim partisyon uçtu.
Mini tool rec programı ile taradım. bulduğu dosyaları recovered olarak kaydediyor ve kurtarılan resimlere düzenleme yapmaya izin vermiyor.

Sizin ki File Recovery taraması dosya kurtarma , Bir de partition Recovery yani bölüm kurtarma taraması vardır .
Atıyorum C diski gittiyse C diski geri getirilir bölüm kurtarma da , Partition Recovery için partition recovery için yazılmış uygulamalar kullanınız.

Sizin ki File Recovery taraması dosya kurtarma , Bir de partition Recovery yani bölüm kurtarma taraması vardır .
Atıyorum C diski gittiyse C diski geri getirilir bölüm kurtarma da , Partition Recovery için partition recovery için yazılmış uygulamalar kullanınız.
Ben "nasıl olsa verileri kurtarırım diye" yeniden tek bolum oluşturmuştum.
O nedenle part. programları bende işe yaramadı galiba.
Hiç dokunmamak gerekirmiş..

Geri
Yukarı