Veri tabanı

AGEVRX

Hectopat
Makaleler
1
Yer
MG
Kullanıcıların istediği zaman veri gönderip-alabilmesini istiyorum fakat veri tabanı çok fazla RAM tüketiyor sanırım. Bütün kullanıcıların verileri RAM'de sadece 1 kullanıcının (veri gönderirken veya alırken) verileri RAM'de olmasını nasıl sağlarım? Yani yapmak istediğim şu; X kullanıcısının verileri Y olsun bu Y verileri veritabanında RAM'de duracağına X kullanıcısı bağlantı sağladığında Y verileri RAM'e gelsin. Bunun için her kullanıcı için ayrı ayrı veri tabanı mı oluşturmam lazım yoksa farklı veri tabanı mı kullanmalıyım? Minimum RAM ile bunu nasıl başarabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunuzdan anladığım kadarıyla Program açık olduğu süre boyunca veritabanına bağlanıyor ve bu da fazla RAM tüketimine sebep oluyor. Şöyle bir çözüm yolu sunabilirim eğer sorun bu ise. Bir timer ile kullanıcının verisini hep eski verisi ile karşılaştırırsın eğer eski veri ile eşit değilse veritabanına yazdırırsın. Eski veriyi basit bir .txt file içinde de tutabilirsin yada kayıt defterinde de. Fakat sorunun bu da olmayabilir, ne yazık ki 5-6 kere okudum fakat anlayamadım, bende sıkıntı var sanırım.

Sorunuzdan anladığım kadarıyla program açık olduğu süre boyunca veritabanına bağlanıyor ve bu da fazla RAM tüketimine sebep oluyor. Şöyle bir çözüm yolu sunabilirim eğer sorun bu ise. Bir timer ile kullanıcının verisini hep eski verisi ile karşılaştırırsın eğer eski veri ile eşit değilse veritabanına yazdırırsın. Eski veriyi basit bir .txt file içindede tutabilirsin ya da kayıt defterindede. Fakat sorunun bu da olmayabilir, ne yazık ki 5-6 kere okudum fakat anlayamadım, bende sıkıntı var sanırım.

Evet sorun fazla RAM tüketimi, buna çözüm arıyorum. Depolamada sıkıntı yok tabii ama sürekli RAM'de veri tabanı çalışsın istemiyorum. Kullanıcı bağlandığında sadece o kullanıcı için gerekli şeyler RAM'de olsun. Bunu nasıl yaparım?

Geri
Yukarı