Veri tabanından link ile veri cekme

melikpoyraz3

Femtopat
Daha fazla  
Veri tabanından link ile veri cekme.
Arkadaşlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir.
Arkadaşlar ben bir sözlük sitesi hazırlamak istiyorum ama dinamik arama kullanmak istiyorum yani sayfayı yenilemeden bir kelimenin iki üç harfini yazıp ilgili kelimelerin listelenmesini istiyorum. Örneğin ben textbox a et yazdığımda etki etiket etli... Gibi listelesin istiyorum. Bir noktaya kadar hallettim bu işi ama listeledigim kelimelere link atamak istiyorum link veritabanından ilgili kelimenin karşılığını getirsin bana.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
Arkadaşlar istediğim şey tam olarak böyle bir şey technopat.net de bu özelliği kullanmış

Dosya Ekleri

• IMG_20220125_133509.jpg
    IMG_20220125_133509.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Veri tabanından link ile veri cekme.
Arkadaşlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir.
Arkadaşlar ben bir sözlük sitesi hazırlamak istiyorum ama dinamik arama kullanmak istiyorum yani sayfayı yenilemeden bir kelimenin iki üç harfini yazıp ilgili kelimelerin listelenmesini istiyorum. Örneğin ben textbox a et yazdığımda etki etiket etli... Gibi listelesin istiyorum. Bir noktaya kadar hallettim bu işi ama listeledigim kelimelere link atamak istiyorum link veritabanından ilgili kelimenin karşılığını getirsin bana.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
Arkadaşlar istediğim şey tam olarak böyle bir şey technopat.net de bu özelliği kullanmış
Kelimeyi tamamlatıp kelimeyle ilgili konuları mı getirmek istiyorsunuz yoksa kullanıcı arama yaptığı an yaptığı aramayla ilgili konuları mı?

Yaptığı arama ile ilgili konular gelsin istiyorum.
Ayrıca hazırlamak istediğim sözlüğün açıklama kısmında italik ve kalın karakter/kelime bulunuyor (kullanıcı açısından kolay anlaşılır olsun diye ) ancak bunları veritabanına aktarmak istediğimde bütün yazı stilleri kayboluyor yazı biçimlerini koruyarak veritabanına aktarabilirmiyim yada başka bir çözüm mümkün mü.
Örneğin : kabare: burası italik -- burası kalın
böyle bir madde var bunu kullanıcının karşısına bu şekilde yazı sitili kaybolmadan getirmek istiyorum.
şimdiden teşekkürler

Kelimeyi tamamlatıp kelimeyle ilgili konuları mı getirmek istiyorsunuz yoksa kullanıcı arama yaptığı an yaptığı aramayla ilgili konuları mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı