Veri Yolu Hızı Nedir?

WageR

Hectopat
Intel pentium G serisi işlemcilere bakıyorum da, G5400 de veri yolu hızı 350 MHz yazıyor. G4600 da 2133 Mhz yazıyor. Veri yolu hızı neyi ifade eder ? Ve G serisinden hangisini önerirsiniz ?

Veri yolu hızı , bilgisayar bileşenleri arasında ki veri aktarımını sağlayan sistemdir.

G serisinde 4560 üzerini ve G5 serisini önerebilirim.

Söylediğiniz 350 Mhz değerini ben göremedim sanırım yanlış gördünüz ya da ben göremedim ve G4600'deki 2133 Mhz değeri işlemcinin desteklediği RAM frekansıdır.

Veri yolu hızı , bilgisayar bileşenleri arasında ki veri aktarımını sağlayan sistemdir.

G serisinde 4560 üzerini ve G5 serisini önerebilirim.

Söylediğiniz 350 Mhz değerini ben göremedim sanırım yanlış gördünüz ya da ben göremedim ve G4600'deki 2133 Mhz değeri işlemcinin desteklediği RAM frekansıdır.
Hepsiburada sitesinde ki G5400 ün ürün özellikleri.
Screenshot_2018-07-19-10-56-39-019.jpeg

Yanlış yazılmış sanırım, ürünlerin özelliklerini kendi sitesinden bakınız. Çoğu zaman böyle satıcı siteleri hatalı girebiliyorlar bilgileri.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı