Çözüldü Verilerin aksine bir hız alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ismimberkay

Hectopat
Yer
Miami, FL
Merhaba daha önceden 100Mbps'lik TurkNet kullanırken bu hız 70 75 civari geliyordu. Ama son birkaç aydır 50Mbps alıyorum. Türk Telekom saha ekibi geldi ve kontrol ettiğinde maksimum 50Mbps download alacağımızı söyledi. Şimdi 1. sorun 100'lük paketten 75 alırken yine 100'lük paketten 50ye düşürüldük? Göknet sorgusuna göre altyapı yine 100 destekliyor. Ama port yok. O yüzden TurkNet sorgulama ekranından veri alamıyorum. Sorum şu: Portlar dolduğu için santrale gelen veriyi herkese paylaştırmaya çalışıp hızı kesmiş olma ihtimalleri var mı? Veyahut bunun nedeni nedir? Nasıl çözülmeli?

1687551665564.png

1687551657326.png

1687551673547.png

Bölge yoğunluğu varsa telekom portlara verilen hızları düşürme taktiğini uygular ve bunu size çaktırmadan yedirir. Oturduğum yerde ilk 2 yıl tecrübesizlikten 8 Mbit sabit internet aldım çünkü Telekom sizin ekran görüntünüzde 17 Mbit ADSL gözüken yeri bende 10 Mbit olarak sabitlemiş durumda ancak ben ne hikmetse bazen 12 alıyorum yani onlar port üzerinde yoğunluk varsa genel hız düşürümü yapıyorlar çünkü diğer türlü kapasite kaldırmıyor. Buda tabii ki maliyet demek ancak Telekom maliyet severmi ASLA!

Altyapı kaynaklı düşüş olarak gösterilir o yüzden birşey yapamazsınız belirli bir kayıp oranı vardır VDSL ve Fiber paketlerin sizi onun üzerinde tutarak iptal ve itiraz hakkınızı kullandırtmazlar yani ancak Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlatıp herhangi bir hız limiti DSL kilidi varsa açtırılmasını talep edebilirsiniz benim DSL hattım kilitlendiği zaman evime gelen hızda düşük gözüküyordu ancak yükseldiği zaman orasıda yükseliyordu.

Asus arayüzünde nerden bakılıyor biliyor musunuz?

Buldum galiba. Ayrıca santral uzaklığım 44 metre.
Eki Görüntüle 1834502
Öncelikle 44 Metre için oldukça kötü değerler diyebilirim. Özellikle 44 Metre için 2.2 dB zayıflama genelde olmaz. Kaldı ki 2.2 dB zayıflamaya bile yine de 100 Mbps almanız gerek. Hat hızı 50 Mbps ile sınırlandırılmış. Az zayıflamaya karşı bu hızlar nedense ankastreden eve kadar olan bağlantıda sorun olduğunu düşündürtüyor. SNR 13.6 olduğuna göre şu an maksimum 75 Mbps'e çıkabilirsiniz. İsterseniz ankastreye gelen hızı, ardından eve gelen hızı ölçtürün. Ankastre hızınız çok iyiyse sıkıntı eve giden kablodadır. İmkan varsa ve yapabiliyorsanız portunuzdan 30-40 cm kablo çıkartıp modeminize takıp deneyin. Yapamazsanız da Telekom çalışanlarından portunuzu ölçmelerini isteyin.

Öncelikle aynı sorunu üç hafta önce yaşadım. Peşini bırakmayın sürekli ticket atın. Geldik baktık sorun yok diyorlar siz gene ticket atıp geldiler ama çözülmedi deyin. Hızınızı binanızın altındaki ana kutudan sınırlıyorlar. Türknet 100mbps İnternetim var ve 140mbps alırken 55-60 lara düşmüştü. Türknet türk telekom ekiplerine suçu atıyordu ekip türknetin sistemine. En son para veriyorum kardeşim bana bu hızı vereceksiniz diye sert çıkışınca ekipler gene geldi. Eve bile çıkmadılar "Abi senin hızı buradan 50mbps sabitlemişler biz onu kaldırıp 100 yapıyoruz" dediler. Kendileri geliyo siz haberiniz yokken internetinize sınır koyuyor, dedikleri hiçbir şeye inanmayın.

Öncelikle aynı sorunu üç hafta önce yaşadım. Peşini bırakmayın sürekli ticket atın. Geldik baktık sorun yok diyorlar siz gene ticket atıp geldiler ama çözülmedi deyin. Hızınızı binanızın altındaki ana kutudan sınırlıyorlar. TurkNet 100Mbps internetim var ve 140Mbps alırken 55-60'lara düşmüştü. TurkNet Türk Telekom ekiplerine suçu atıyordu ekip TurkNet'in sistemine. En son para veriyorum kardeşim bana bu hızı vereceksiniz diye sert çıkışınca ekipler gene geldi. Eve bile çıkmadılar "abi senin hızı buradan 50Mbps sabitlemişler biz onu kaldırıp 100 yapıyoruz" dediler. Kendileri geliyor siz haberiniz yokken internetinize sınır koyuyor, dedikleri hiçbir şeye inanmayın.

Bugün konuşacağım bakalım yarına bir gelişme olursa yaşarım bu resmen dolandırıcılık.

Öncelikle aynı sorunu üç hafta önce yaşadım. Peşini bırakmayın sürekli ticket atın. Geldik baktık sorun yok diyorlar siz gene ticket atıp geldiler ama çözülmedi deyin. Hızınızı binanızın altındaki ana kutudan sınırlıyorlar. Türknet 100mbps İnternetim var ve 140mbps alırken 55-60 lara düşmüştü. Türknet türk telekom ekiplerine suçu atıyordu ekip türknetin sistemine. En son para veriyorum kardeşim bana bu hızı vereceksiniz diye sert çıkışınca ekipler gene geldi. Eve bile çıkmadılar "Abi senin hızı buradan 50mbps sabitlemişler biz onu kaldırıp 100 yapıyoruz" dediler. Kendileri geliyo siz haberiniz yokken internetinize sınır koyuyor, dedikleri hiçbir şeye inanmayın.

Hergün gelip Saha Dolabı ve Ankastre kutusu kontrolü yapacak halleri yok fazla kullanım ve yüksek hız alanları limitleyerek trafiği azaltıp kapasiteyi arttırıyorlar dediğiniz şekilde bende dişli çıkarak açtırdım hattımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı