Verimli Ders Çalışamıyorum

Son of Anarchy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar YGS'ye çalışmaya başladım ancak çok yavaş ilerliyorum ve verimli çalıştığımı düşünmüyorum. 30 sayfayı (matematik+ geometri) 3-4 saatte bitiriyorum. Yaz olduğu için de bir hayli sıkılıyorum. Ancak iyi bir üniversite için çalışmam gerek. Verimli ve yeterli nasıl çalışabilirim?

Yaz tatili olduğu için olabilir bunlar. Asla moralini bozma. Zamanla ilerleme olacaktır. Konu tekrarı yap. Sonra konu sorularını ve çıkmış soruları çöz. Anlamadığın konular üzerine yoğunlaş. Danışabileceğin kişi var ise günlük 1 saat beraber ders çalış. Başarılar dilerim. Başlarda olur bunlar moralini bozma.

Herkes Ygs'ye çalışıyor ben trigonometri, 11. sınıf bakıyorum. Nedense Ygs'yi yazın son ayına bırakasım geliyor.

Çok doğru yapıyorsunuz. YGS'ye hiç çalışmadım diyebilirim. Hatta çoğu zamanımı burada geçirdim YGS'ye çalışmak yerine. Sınıfta, evde saatlerce çalışan arkadaşlarımı binlerce kişi geride bıraktım.

YGS'yi bu kadar kafaya takmayın. LYS'nin konularına çalışın. Özellikle de trigonometri. Bu senenin konularını da şöyle bir tekrar edin ki unutmayın. Unutsanız da çalışırken çok kolay hatırlarsınız. Bir yaz tatilinizi heba etmenize gerek yok.

Çok doğru yapıyorsunuz. YGS'ye hiç çalışmadım diyebilirim. Hatta çoğu zamanımı burada geçirdim YGS'ye çalışmak yerine. Sınıfta, evde saatlerce çalışan arkadaşlarımı binlerce kişi geride bıraktım.

YGS'yi bu kadar kafaya takmayın. LYS'nin konularına çalışın. Özellikle de trigonometri. Bu senenin konularını da şöyle bir tekrar edin ki unutmayın. Unutsanız da çalışırken çok kolay hatırlarsınız. Bir yaz tatilinizi heba etmenize gerek yok.
Hiç çalışmadan iyi not aldıysan demek ki temelin iyiydi. Yazın YGS'yi bitirip okul zamanı LYS'ye yoğunlaşmayı planlıyorum.

Hiç çalışmadan iyi not aldıysan demek ki temelin iyiydi. Yazın YGS'yi bitirip okul zamanı LYS'ye yoğunlaşmayı planlıyorum.
Eğer temelin yoksa direk LYS'den başlamaman doğru ama LYS konularını anlayabiliyorsan kesinlikle LYS odaklı çalışmaya başla YGS de çalış ama o kadar yüklenmene gerek yok.

Hocam sıkılsanda çatlasanda YGS'ye çalış ve bitir. Yalnız öyle çok önemsiz konuların üzerinde falan fazla durma(üslü,kesirli,temel bilgiler vs). Mesela YGS Matematik'te kilit nokta problemlerdir. Problemleri iyi bilen biri iyi bir sıralama yapar. Diğer konulardan fazla zorladıklarını hatırlamıyorum. Özellikle bu bir şeyleri kurutup satıyor falan onlara bak. Türkçe'den paragraf sorusu kaçırma. Yazın çok zor bir şey olduğunu biliyorum ama benim iyi sıralama yapan arkadaşlarım (5000 falan) yazın Türkçe'yi bitirmiş.Ama bence yazın YGS bitmiş olsun. Ondan sonra okul derslerine asıl ve önceki senelerden kalan LYS konularını kapat. Okul dersleri çok önemli pek bahsediliyor mu bilmiyorum ama en çok soru çıkan sene 12.sınıftır. Organik Kimya,Sistemler,Limit-Türev-integral vs. tonla sağlam konu var.

Herkes Ygs'ye çalışıyor ben trigonometri, 11. sınıf bakıyorum. Nedense Ygs'yi yazın son ayına bırakasım geliyor.
Ygs ile Lys arasında yaklaşık 3 aylık bir zaman dilimi var. Ygs inanılmaz derecede geçmişe dayanıyor tabiki Lys daha önemli ama Ygs daha çok emek istiyor. Lys de ezber yap soru çöz sadece bu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı