Verimli ders çalışmak nedir?

Fearless0600

Picopat
Daha fazla  
Herkesin dilinde olan; çok çalışmak değil, verimli çalışmak önemli dediği şey nedir tam olarak? Mesela şu derece yapanlar bizim yapmadığımız neyi tam olarak yapıyorlar merak ediyorum.

Söylediğimden bunu mu çıkardın?

Hayır yukarıda biri yazmış ya ilk okuldan itibaren azar azar düzenli çalışanlar verimli çalışıyormuş.

İlkokuldan beri belki azar azar ama sürekli çalışıyorlar. Benim verimli çalışmadan anladığım temelininde olmasıdır.

Bende diyorum ki bir insan sıkı çalışmayla da bu verimi 1 yılda yakalayamazmı.

Kazanabilir ama temeli yoksa ileri konuları öğrenemez.

Neden öğrenemesin hocam? Siz öğrenemediniz diye mi?

İnsanlar galiba ilk okuldan itibaren harika yetiştiriliyor bu eğitim sisteminde benim haberim yok. Temelim yok fakat yapamazsın diyorlar buradada aynı düşünce hakim galiba.

Bence az ama verimli çalışın lafı tamamen bomboş bir laf. Kafa yapını değiştirip sürekli çalışmak lazım, verimli olsun ya da olmasın. Başarıya ulaşmış insanlar geçtiği yolu biraz daha güzelleyerek anlatıyor bence. Oturup çalışacaksın her zaman verimli olmak zorunda değil.

Kazanabilir ama temeli yoksa ileri konuları öğrenemez.

Eğitim sistemine bakılınca sizi zorla ders çalıştırıyorlar zaten büyüdükçe dersler, konular, sınavlar ve gerçek sınavlar (LGS, YKS)

Hayır yukarıda biri yazmış ya ilk okuldan itibaren azar azar düzenli çalışanlar verimli çalışıyormuş.

Bende diyorum ki bir insan sıkı çalışmayla da bu verimi 1 yılda yakalayamazmı.

Neden öğrenemesin hocam? Siz öğrenemediniz diye mi?

İnsanlar galiba ilk okuldan itibaren harika yetiştiriliyor bu eğitim sisteminde benim haberim yok. Temelim yok fakat yapamazsın diyorlar buradada aynı düşünce hakim galiba.

İlkokuldaki çocuk neye çalışacak hocam toplama çıkarmaya mı sadece ödevlerini yapması yeterli ekstra bir çalışmaya gerek yok.

Geri
Yukarı