Vestel akıllı tahta zor açılıyor

picarean

Hectopat
Yer
İzmir
Merhaba, okulumuzda Windows 7 faz 1 siyah Vestel akıllı tahta var, bu aralar açma düğmesine bastığımızda zor açılıyor, tek seferde açılmıyor ve eskiden açma tuşuna bastığımızda normal bir şekilde açılırdı şu an 2 saniyelik bir fan sesi geliyor o şekilde açılıyor, neden böyle olabilir? Açtığımızda tarih-saat değişmiş oluyor bazen.

Okulunuz da bilişim hocası var mı hocam?

Şu an yok eskiden vardı fakat bilişim hocasına söyleyin o yapar gibisinden bir şey söyleyeceksen gerek yok merakımdan soruyorum ben bunu.

BIOS pilinin ömrü bitmiş olabilir.

Zor açılma sorunu da ondan mı kaynaklanır, BIOS pili olmadan da açılabiliyormuş galiba.

Şu an yok eskiden vardı fakat bilişim hocasına söyleyin o yapar gibisinden bir şey söyleyeceksen gerek yok merakımdan soruyorum ben bunu.
Daha söylemeden sinirlenmeyin hocam. BİOS Pilindeyse sorun o söküyor yapıyor falan takıyor. Bizim tahta da USB Girişlerini okumuyordu, BİOS Pilini söküp yapmıştı. Genellikle bu tarz işini onlar yapıyor da.

Zor açılma sorunu da ondan mı kaynaklanır, BIOS pili olmadan da açılabiliyormuş galiba.

BIOS ayarları kaydolmadığı için normal denilebilir. Her elektriği çektiğinizde BIOS sıfırlanıyor. Bir de akıllı tahtayı fişten çekmeden denerseniz daha hızlı açılır büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı