Akıllı tahta açılmıyor

Arkadaşlar konu bence troll çünkü bu saate 1. okul olmaz 2. böyle böyle bir durumu hocalar mutlaka fark ederlerdi bir şekilde 3. bunu foruma yazmak için teknolojik alet kullanılması lazım yani bu da zaten disiplin kınama suçu yani konu troll bence ama tabii ki de gerçek olabilir ama büyük ihtimalle troll konu vakası dikkat çekmek için.
1. olay gerçekleştiği an konuyu açması gerekmiyor. 2. bizim akıllı tahtanın camını kırdılar 1 buçuk hafta kimsenin haberi olmadı. 3. okulda hocanın yanında akıllı telefon çıkarabiliyoruz. Söylediklerin fasa fisodan ibaret.

1. olay gerçekleştiği an konuyu açması gerekmiyor. 2. bizim akıllı tahtanın camını kırdılar 1 buçuk hafta kimsenin haberi olmadı. 3. okulda hocanın yanında akıllı telefon çıkarabiliyoruz. Söylediklerin fasa fisodan ibaret.

Bu kadar büyük bir olayı mutlaka fark ederler hiç hoca falan akıllı tahta çalıştırmadılar mı yani?

Artı -3 Eksi
Aynı ben. :( bilgisayarlardan anladığım için (en azından sınıfa göre) tahtaya bir şey olduğu zaman benden biliyor bazıları. explorer.exe çöküyor benden biliyorlar arkadaş. Ben niye çökerteyim explorer.exe'yi? :D

Tahtaya virüs bulaştı. Hoca geldi temiz kurulum yaptı.
Benden bildiler. Bir de bilgisayar hocası diyor ki siz oynuyorsunuz bozuyorsunuz.
Hocaların taktığı flaşlar virüslü halbuki.
Hocalar Windows'u düzgün kullanmasını bile bilmiyor.
Aynı ben. :( bilgisayarlardan anladığım için (en azından sınıfa göre) tahtaya bir şey olduğu zaman benden biliyor bazıları. explorer.exe çöküyor benden biliyorlar arkadaş. Ben niye çökerteyim explorer.exe'yi? :D

Ama sadece bir kere bozdum o da Chrome için sertirifika gerekiyordu dosyayı yanlış yere attım.
Dosyayı doğru yere tekrar kursam bile oradakini silemedim.
Millet de anlamadığından hiç ses çıkarmadım.
Hoca geldi format attı.

O özelleştirilmiş Windows'ların sıfırlama kısmı bozuk olabiliyor. Madem sıfırlamak istediniz (sıfırlama nedeninizi anlıyorum, bende istiyorum :D) USB ile temiz kurulum yapsaydınız keşke. Fakat onun dokunmatik sürücüsü gidecekti her türlü. Bilmiyorsanız kurcalamasaydınız keşke. Windows 8.1 olan tahtalar için konuşuyorum; Program dosyaları (x86) klasöründe sanırım dokunmatik sürücüsü vardı. Onu başka sınıftan alın, sonra temiz kurulum yapıp o sürücüyü kurun.
Nasıl yapabilirim?
Bu kadar büyük bir olayı mutlaka fark ederler hiç hoca falan akıllı tahta çalıştırmadılar mı yani?
Fark ettiler ama sadece bir hocaya söylediler.

Nasıl yapabilirim?

Fark ettiler ama sadece bir hocaya söylediler.

Anladım bunun için şu linkteki rehberden faydalanabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl yapabilirim?
Öncelikle Windows 8.1 olan gri renk Vestel tahtalar için konuşuyorum;
Hocam klavye fare getirip USB ile tahtaya Windows 8.1 Pro kurun. Ardından yan sınıflardan birinden USB ile "Disk C, Program dosyaları (x86), orada Optical Touch Drive" adlı bir klasör olacak. Sanırsam onun içinde sürücü vardı. O klasörü olduğu gibi USB'ye alıp sizin tahtada aynı konuma atıp içindeki dosyasını çalıştırın. Tam hatırlamıyorum, böyle bir şekli vardı dokunmatik sürücüsünün kurulumunun. Ayrıca 64 bit kurmayı unutmayın. Bahsettiğim türdeki tahtaların boot menü tuşu F7 ya da DEL oluyordu doğru hatırlıyorsam. Açılışta Fatih yazan ekranda yazar zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Buradan İSO Dosyasını Hazırlayabilirsin Buradan Windows Kurabilirsin:

Buradan İSO Dosyasını Hazırlayabilirsin Buradan Windows Kurabilirsin:

Öncelikle Windows 8.1 olan gri renk Vestel tahtalar için konuşuyorum;
Hocam klavye fare getirip USB ile tahtaya Windows 8.1 Pro kurun. Ardından yan sınıflardan birinden USB ile "Disk C, Program dosyaları (x86), orada Optical Touch Drive" adlı bir klasör olacak. Sanırsam onun içinde sürücü vardı. O klasörü olduğu gibi USB'ye alıp sizin tahtada aynı konuma atıp içindeki dosyasını çalıştırın. Tam hatırlamıyorum, böyle bir şekli vardı dokunmatik sürücüsünün kurulumunun. Ayrıca 64 bit kurmayı unutmayın. Bahsettiğim türdeki tahtaların boot menü tuşu F7 ya da DEL oluyordu doğru hatırlıyorsam. Açılışta Fatih yazan ekranda yazar zaten.
Bilişim öğretmenleri anlar mı sence?

Yeni konular

Geri
Yukarı