Vestel Tab 7020A'da Google Play hizmetleri güncelleme hatası

teknolojikurdu12

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam!
Elimde Vestel v Tab 7020'a model tablet mevcut. Tablette Google Play hizmetleri güncellenirken tablet kendini yeniden başlatıyor, yeniden başlattığı için güncelleme yarım kalıyor ve güncellenmemiş oluyor. Güncellenmediği için de sürekli Google Play hizmetleri hatası alıyorum. Bu yüzden de tabletteki YouTube gibi uygulamalar çalışmıyor. Format atmak gibi ve Google Play hizmetlerini APK indirip kurmak gibi yöntemleri denedim ancak işe yaramadı, APK indirsem de tam yükleme ekranında kendini yeniden başlatıyor ve yine yarım kalıyor. Bu olayı daha önce görmüş yaşamış kişiler veya çözümü bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim.

Android sürüm: 6

Yardım eden herkese şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar 🤙🏻

Cihazına format atmışsın ama Wipe işlemi yaptın mı?

@teknolojikurdu12 Safe mode ile başlatıp APK yüklemesi yapabiliyor musun? Depolama kısmında, fiziksel bir sorun olabilir.

@teknolojikurdu12 Safe mode ile başlatıp APK yüklemesi yapabiliyor musun? Depolama kısmında, fiziksel bir sorun olabilir.

Hiç denemedim. Uygulayınca cevap olarak yazarım sağ olun.

Safe mode moduna aldım ve aynı sorun oldu yine APK olarak da yüklesem Google Play Store ile de yüklesem tablet kendini yeniden başlatıyor ve sadece Google Play Hizmetler güncellenirken oluyor bu olay başka hiçbir uygulamada olmuyor.

Son düzenleme:
@teknolojikurdu12 Peki, Play Services’i Ayarlar’dan Force Stop yapmayı dener misiniz? Bir ihtimal işe yarar belki.

@teknolojikurdu12 Peki, Play Services'i Ayarlar'dan Force Stop yapmayı dener misiniz? Bir ihtimal işe yarar belki.

Evet denedim o da işe yaramamıştı ayrıca Google Play Hizmetleri yorumlarına baktığım da kendi cihazımın yorumlarını seçtiğimde bu cihazı kullanan herkesin yüklenmiyor diye yorum yaptığını gördüm. Sanırım işletim sistemin de bir bug var ve güncellenirken bu hataya sebep açıyor.

@teknolojikurdu12 Bana özellikle çok garip geldi çünkü uygulama yüklerken reboot yapan hatalarda, Wipe yöntemi sorunu çözmüş ancak sizin cihazınızda sorun anlamsız bir şekilde devam ediyor. Bu da açıkçası bana dahili hafızada bir sıkıntı olduğunu gösteriyor.

Bir yandan da yazılımsal bir sorun olduğunu açıklayacak nitelikte sorunlar yaşadığınızı söylediniz. Kafa karıştırıcı.

@teknolojikurdu12 Bana özellikle çok garip geldi çünkü uygulama yüklerken reboot yapan hatalarda, Wipe yöntemi sorunu çözmüş ancak sizin cihazınızda sorun anlamsız bir şekilde devam ediyor. Bu da açıkçası bana dahili hafızada bir sıkıntı olduğunu gösteriyor.

Bir yandan da yazılımsal bir sorun olduğunu açıklayacak nitelikte sorunlar yaşadığınızı söylediniz. Kafa karıştırıcı.

Sağlık olsun. Ben uğraşmaya devam edeceğim sorunu çözünce bu kısma yazarım yardımınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı