Vestel Venüs E3 güç düğmesi olmadan telefonu açmak

Cihazın tamamen bozulacağını sanmıyorum. Zaten sadece tuş yoksa ama flexi takılıysa tuşun olduğu kısma sim kart açma iğnesi tarzı ince bir şey yardımıyla basarsanız da açılacaktır.
Hocam bu telefonun açma kapama tuşu çok farklı kendilerince saçma sapan bir şey yapmışlar. Altında film tarzı ince bir yapı var onun sayesinde tuşlar çalışıyor .

@akincelik10
Dosyalara erişmem gerekiyor diyor arkadaş. Yazılım flaşlamak çoğu durumda cihazı da sıfırlar. Sıfırlamadan flaşlamak da hiç açılmayacak şekilde "brick" denilen duruma sokabilir cihazı.
@korsanpat
Evet çoğu cihazda böyledir zaten. Oraya metal bir şey ile bastırırsanız cihaz açılabilir.

@akincelik10
Dosyalara erişmem gerekiyor diyor arkadaş. Yazılım flaşlamak çoğu durumda cihazı da sıfırlar. Sıfırlamadan flaşlamak da hiç açılmayacak şekilde "brick" denilen duruma sokabilir cihazı.
Hocam bir telefoncuya götürsem kısa devre şeklinde açabilir mi?
@akincelik10
@korsanpat
Evet çoğu cihazda böyledir zaten. Oraya metal bir şey ile bastırırsanız cihaz açılabilir.
Deneyeceğim.

Deneyemiyorum çünkü film de yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir telefoncuya götürsem kısa devre şeklinde açabilir mi?

Deneyeceğim.

Deneyemiyorum çünkü film de yok.
Yazılımı sadece recovery olacak şekilde atarsak bilgileri sıfırlanmaz hatta aksine dosyalara daha kolay erişim olacaktır 🙂 SP Flash Tool üzerinden TWRP atmayı da deneyebiliriz.

@korsanpat
Açabilir, kendiniz de yapabilirsiniz, para vermenize gerek yok.
Telefonun tuş tarafı dümdüz filmi de yok. Telefonu açmam gerekecek sanırım.
Yazılımı sadece recovery olacak şekilde atarsak bilgileri sıfırlanmaz hatta aksine dosyalara daha kolay erişim olacaktır 🙂 SP Flash Tool üzerinden TWRP atmayı da deneyebiliriz.
Sizin cevabınızı da bekliyorum. Bir uygulamaya giriş yapmam gerekiyor.

Anakarta ulaşmanız lazım. Şemayı incelediğimde cihazın anakartına ilk ulaştığınızda yani cihazın arkası size bakarken anakartın solunda, SD kart girişinin hemen solunda kalan soket, tuşların bağlı olduğu soket olmalı. O soketin ayaklarına metal bir şey ile iki ayağa denk gelecek şekilde bastırın, sırayla ikişer ikişer deneyin.

Telefonun tuş tarafı dümdüz filmi de yok. Telefonu açmam gerekecek sanırım.

Sizin cevabınızı da bekliyorum. Bir uygulamaya giriş yapmam gerekiyor.
MTK_USB_All_v1.0.8 2.zip (SP Flash Tool'u kullanabilmen için driver)

SP_Flash_Tool_v5.1828_Win (SP Flash Tool programı)

Vestel Venus E3-TWRP.zip (TWRP ve Kısa Anlatım)

Vestel E3 ROM Yükleme. MTK işlemcili cihazlar için Rom yükleme. Sp Flash Tool Kullanımı – By Motsan GSM Yazılım Atölyesi (Buradaki adımları birebir uygulamayacağız ama rehber olması açısından dursun bu da)

Geri
Yukarı