Vestel vs TCL

TCL'de çalışan arkadaşımın anlattığına göre Türkiye'ye yeni giriş yaptıkları için şu an vergi ödemiyorlar ve ürünleri alınabilir fiyatlarda önümüz de ki yıl %50 olarak fiyatlar artacak ayrıca Samsung'a ait olan tüm panel fabrikalarını satın almışlar global de en iyi ikinci firma olarak bahsi geçiyor. Kalite anlamında Samsung, lc den farkı diyebilirmişiz.

Önerimiz.

TCL 65C728 65" 164 CM 4K UHD (55 inç'i de bulunuyor 11.200 lira gibi bir fiyatı var.)

120Hz yenileme PS5 için harika olacaktır.

TCL'de çalışan arkadaşımın anlattığına göre Türkiye'ye yeni giriş yaptıkları için şu an vergi ödemiyorlar ve ürünleri alınabilir fiyatlarda önümüz de ki yıl %50 olarak fiyatlar artacak ayrıca Samsung'a ait olan tüm panel fabrikalarını satın almışlar global de en iyi ikinci firma olarak bahsi geçiyor. Kalite anlamında Samsung, lc den farkı diyebilirmişiz.

Önerimiz.

TCL 65C728 65" 164 CM 4K UHD (55 inç'i de bulunuyor 11.200 lira gibi bir fiyatı var.)

120Hz yenileme PS5 için harika olacaktır.
Bu modele bakmıştım, 120hz olması başta beni de çok cezbetmişti ama fiyat maalesef beni aşıyor. Ayrıca 120hz de ps5 de biraz hikaye olacak gibi duruyor. Şu anda bile sistem gereksinimleri aşırı düşük oyunlar hariç 120fps oynattığı oyun yok, olanlar da çözünürlük düşürüyor vs. Ben hz den çok görüntü kalitesini tercih eden biriyim o yüzden daha uygun olan c715 modelini bi düşünmüştüm. Özellikleri benzer sanırım ama en büyük fark hz olduğu için 2bin tl daha uygun olması bana çekici gelmişti. Yorumunuz için de teşekkür ederim.

Markadan ziyade ürünün model ve teknik özellikleri daha önemli. Evde 1 adet Vestel üretimi 4K HiLevel var, 1 adette 4K LG televizyon var. HiLevel daha eski olmasına rağmen daha iyi görüntü veriyor. LG ise akıllı kumanda ve webOS sayesinde multimedya olarak daha iyi. Yani gözü kapalı markayı kötülemek çok doğru değil.

Markadan ziyade ürünün model ve teknik özellikleri daha önemli. Evde 1 adet Vestel üretimi 4K hilevel var, 1 adette 4K LG televizyon var. Hilevel daha eski olmasına rağmen daha iyi görüntü veriyor. LG ise akıllı kumanda ve webOS sayesinde multimedya olarak daha iyi. Yani gözü kapalı markayı kötülemek çok doğru değil.

Panel üreticisine bağlı. Vestel panellerini kendi üretir. Senin dediğine bakarsak Hi-Level o modele özel iyi bir yere ürettirmiş paneli. Tabii komponent kalitesi asla dsğişmeyecek.

Herkese iyi günler, son günlerde TCL fiyatları Vestel'le kafa kafaya olmaya başladı ve benim de kafam karıştı açıkçası. Bu nedenle birkaç model arasında kaldım. Sizce:
Vestel 9500.
Vestel 9600.
TCL p625.
TCL p725.

Modelleri arasında görüntü anlamında fark nasıldır? Kasmadır donmadır işletim sistemidir o kısmı hiç umurumda değil açıkçası, PS5 ile kullanacağım için gerekirse medya aracı olarak PS5'i kullanırım, olmadı çok zorda kalırsam Mi Box alırım (gördüğüm kadarıyla tüm TV'lerden daha verimli çalışıyor zaten). Bir de bütçeyi biraz yükseltip;
TCL C715.
TCL C725.
Modellerine baksam mı diye düşündüm. QLED olmaları beni bir cezbetti açıkçası. Performansları üst seviye tvlere ve bu dediğim giriş seviyesi modellere göre nasıldır acaba?

TCL 10 Plus kullanıyorum ve memnunum.

Regal, Vestel'in yan markası, kullanıyoruz ailecek; gayet iyi. Televizyonu almadan önce bayağı araştırmıştık, panel kalitesi gayet iyi. Kasası zaten metal kasa. Donma vs. yapmıyor. TCL ile ilgili bir deneyimim yok.

Bu bilgiye nereden ulaştın? Türkiye'nin tek panel üreticisi Vestel. Bizzat fabrikalarını gezmişliğim var.

Panel üretmek ciddi bir sermaye ve arge isteyen bir iş. Bizde montaj yapmak varken neden panel üretilsin? Ayrıca devletin araba hayalini gerçekleştirmek için babayiğitlerden biri olma sözünü ver istediğin vergi desteği yapılır. Gerek yok yani çok büyük paralar bağlamaya. Son olarak panel üreticilerinin listesini buraya bırakıyorum.

Lcd paneli ( ışıklandırmasız ve filtresiz) alıyorlar cam şeklinde bu panele Modül (Devre kartı) Arka ışık filtresi ( Ekranın arkasındaki ledlerin etrafa eşit olarak ışık yaymasını, ledlerin görünmemesini, gözlerin yorulmamasını ve ekrandaki görüntünün kontrastını belirleyen çesit çeşit genelde 5- 10 taneden oluşan transparan veya yarı transparan kağıdımsı filtreler) vestel tarafından üretilmektedir.

Ayrıca led kısmını da üretiyorlarmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı