Veteriner sokak kedisine ücretsiz bakar mı?

Belediyeye ait ise bakar ama bu ülkede insan canının değeri yok hayvan canının nasıl olsun veterinerler sokak hayvanı olduğu için daha düşük bütçe ile tedavi ediyorlar. Hiç birisi sokağa falan bırakmaz benim de hayvanlarım var ben çok götürdüm öyle çok düşük ücretle bakıyorlar evcil hayvanlara göre.

Yaklaşık 2 ay önce annesi olmayan 2 yavruyu eve aldım, balkona yuva yaptım ve besliyorum. Evde kedi ve köpeğim var, hastalık bulaşmasından korktuğum için mecburen balkonda besliyorum. Cam balkon olduğu için gayet sıcak oluyor. 1 ay kadardır da ikisinin de karnında yumru gibi şişlik var, birisindeki çok şişik diğeri o kadar fazla değil. Çok şişik olan dünden beri çok halsiz, sadece yatıyor ve birkaç kere kustu. Bildiğim kadarıyla sokak kedisi olsa dahi veterinerler ücret almadan tedavi etmiyor. Maddi durumum sıkışık olduğu için de şişlik belki geçer diye veterinere götüremedim ama dünden beri halsiz ve kustuğu için ciddi bir şey olabileceğinden şüpheleniyorum. Şişlik de yavaş yavaş büyüyor. Veterinere götürüp sokakta gördüm veya sokakta besliyorum dersem ücretsiz tedavi eder mi?
Size en yakın veterinerleri internetten bulun arayın ve sorun daha düşük bütçe alarak ilgilenecektir.

Duyarlılığınız için teşekkür ederiz. O canı kurtarmış olursunuz. Ben olsam kendi evimdeki kedinin tasından yem-su vermem. İşi riske atmaya gerek yok. Eğer evinize alıyorsanız o hayvanları iç-dış parazit ilaçlarını da yaptırın. Evinizdeki kedinize pire-bit bulaştırmasınlar.

Yardımcı olduğunuz için ben teşekkür ederim, normalde söylediğim gibi kendi kedimin tasından mama-su vermiyorum ancak birkaç kere uğraşmak istemeyip değiştirmemiştim. Bu kedileri evde beslemeyi düşünmüyorum, zaten evimde yeterince hayvan var. Biraz büyütüp sahiplendirmeyi düşünerek aldım eve. İyi besleyecek birilerini bulsam sahiplendireceğim ancak bulamadım henüz. Tedavi için götürdüğümde parazit aşılarını da yaptıracağım.

Yardımcı olduğunuz için ben teşekkür ederim, normalde söylediğim gibi kendi kedimin tasından mama-su vermiyorum ancak birkaç kere uğraşmak istemeyip değiştirmemiştim. Bu kedileri evde beslemeyi düşünmüyorum, zaten evimde yeterince hayvan var. Biraz büyütüp sahiplendirmeyi düşünerek aldım eve. İyi besleyecek birilerini bulsam sahiplendireceğim ancak bulamadım henüz.

Kimse sahiplenmez hastalıklı olduklarını düşünmüyorum veterinere getirdiğiniz zamanda belli olur zaten bence onlara alıştırın ben alıştırdım arkadaş oldular.

Kimse sahiplenmez hastalıklı olduklarını düşünmüyorum veterinere getirdiğiniz zamanda belli olur zaten bence onlara alıştırın ben alıştırdım arkadaş oldular.

Hocam zaten 2 kedi 1 köpeğim var, bir de bunlar gelirse 4 kedi olmuş olacak. Maddi durumu geçtim ilgilenmek, kumunu temizlemek vs. gerçekten 2 kedininki bile bazen yoruyor 4 kedi çok yorar beni. Sahiplendirmek zorundayım, sahiplenmek isteyen birilerini bulana kadar benimleler.

Bugün veterinere götürdüm, karın fıtığı olduğunu ve ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Ücreti ise 4500TL'imiş. Bu para bütçemi gerçekten çok aşıyor, iyi bir şekilde tedavi edilmeyeceğini bilsem de barınağa götürmek zorundayım. Tedavi sonrası geri almak istediğimi söyleyeceğim, vereceklerini sanmıyorum ama başka çarem yok.

Bugün veterinere götürdüm, karın fıtığı olduğunu ve ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Ücreti ise 4500TL'imiş. Bu para bütçemi gerçekten çok aşıyor, iyi bir şekilde tedavi edilmeyeceğini bilsem de barınağa götürmek zorundayım. Tedavi sonrası geri almak istediğimi söyleyeceğim, vereceklerini sanmıyorum ama başka çarem yok.

Barınak da bakıp ve tedavi edeceklerini sanmıyorum büyük ihtimalle ölür neyse geçmiş olsun siz elinizden geleni yaptınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı