Sokak kedisine ücretsiz aşı

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
Site bahçemizde 1 ay kadar önce yavru bir kedi bulduk tahmini 3-4 aylık bir kedi annesi yok havalar sıcakken dışarıda kuru mama ile besliyordum su falan veriyordum havalar geceleri şimdi soğmaya başlayınca eve almaya karar verdim çünkü diğer hiç kimsenin umurunda değildi bende 1 hafta önce eve aldım ama kedinin iç ve dış iğnesi veya hapı alması gerektiğini biliyorum bakteriler insanlara da zarar veriyor çünkü bu aşı veya hap ne kadar yaptıran var mı son zamanlarda?

Veterinerleri arıyorum o kadar para hastası olmuşlar ki getirmeden söyleyemeyiz diyorlar getirdiğim zamanda hemen muane ücreti falan saplıyorlar bilen varsa yardımcı olursa sevinirim veya sokak hayvanı olduğu için ücretsiz yaptırabileceğim bir yer var mı? Öğrenciyim 300-400TL kadar hayvana ayırabilirim bu ay anca en azından hap veya iğne neyse bütçemi aşmadan yaptırabilir miyim?

İç-dış 250 lira civarı verirsin. Bir de yavruyken 2 kere karma aşısı oluyordu. 2 veya 3.
Tanesi 600 lira o aşıların. İsteğe bağlı kuduz veya lösemi aşısı da yaptırabilirsin.
Kuduz bir tık daha önemli içinin rahat etmesi aşısından.

Belediyenin veterinerine götür önce. Sokak kedisi olduğunu söyle. Beslemek istediğinizi ama öğrenci olduğundan vs. bahset. Sokakta çok kedi beslediğini falan söyle.
Aşılarının yapılmasını iste.

Site bahçemizde 1 ay kadar önce yavru bir kedi bulduk tahmini 3-4 aylık bir kedi annesi yok havalar sıcakken dışarıda kuru mama ile besliyordum su falan veriyordum havalar geceleri şimdi soğmaya başlayınca eve almaya karar verdim çünkü diğer hiç kimsenin umurunda değildi bende 1 hafta önce eve aldım ama kedinin iç ve dış iğnesi veya hapı alması gerektiğini biliyorum bakteriler insanlara da zarar veriyor çünkü bu aşı veya hap ne kadar yaptıran var mı son zamanlarda?

Veterinerleri arıyorum o kadar para hastası olmuşlar ki getirmeden söyleyemeyiz diyorlar getirdiğim zamanda hemen muane ücreti falan saplıyorlar bilen varsa yardımcı olursa sevinirim veya sokak hayvanı olduğu için ücretsiz yaptırabileceğim bir yer var mı? Öğrenciyim 300-400TL kadar hayvana ayırabilirim bu ay anca en azından hap veya iğne neyse bütçemi aşmadan yaptırabilir miyim?

Hocam zor gibi, 1 2 iğne şu anda 600 700 liraya vuruyorlar, tedavi için gittik, veterinerlerinde bir suçu yok hocam bedavayada bekleyemeyiz, sonuçta parasının karşılığı.

İlçe Belediyesi'nin veteriner işlerine ulaş, sokak kedisini olduğunu belirterek(evde baktığını söylemezsen daha iyi olur) bir hasta kedi olduğunu aşılarının yapılmasını iste. Yaşadığım ilçede bu hizmeti ücretsiz sağlıyorlardı bazı aşıları ise çok makul ücretlere yapıyorlardı.

Belediyeme mail attım umarım geri dönüş yaparlar bende birkaç kişiden duydum sokak kedilerine ücretsiz aşı veya ilaç yaptıklarını ücretsiz bile yapmasalar 300-400TL'ye kadar veririm sorun değil zaten koskoca belediye 3-4 iğneden batacak değillerdir umarım yardımcı olurlar bir cana sahip çıkmış olabilirler hayvansever olarak Avrupa'dan ödül almış bir Belediye'de oturuyorum umarım yüzümü kara çıkartmazlar

Genelde aşı fiyatları bulunduğun ile göre değişiyor. Aşı yerine iç ve dış aşı yerine geçen damlalar mevcut. Daha uyguna geliyor. Ben Broadline kullanıyorum bunun için. Onun haricinde daha önceki mesajlarda belirtildiği gibi belediye de sokak hayvanı olduğunu söyleyerek yaptırabilirsiniz.

Karma aşısını mutlaka yaptırın.

Genelde aşı fiyatları bulunduğun ile göre değişiyor. Aşı yerine iç ve dış aşı yerine geçen damlalar mevcut. Daha uyguna geliyor. Ben Broadline kullanıyorum bunun için. Onun haricinde daha önceki mesajlarda belirtildiği gibi belediye de sokak hayvanı olduğunu söyleyerek yaptırabilirsiniz.

Karma aşısını mutlaka yaptırın.
Belediyeme sordum o hayvanı eve aldığınız için sokak hayvanlığından çıkıyor dediler ücretsiz hizmet vermeyiz dediler yine 800-900TL masraf verdiler veterinerlerden 200-300 daha az fiyat verdiler ama yine sonuçta pahalı damla dediğiniz bende internette gördüm hepsiburada'da dış parazit damlası varmış kene pire bit gibi şeyleri engelliyormuş 100-150TL arası birde iç parazit var bağırsak kurtlarına iyi gelen 150-200TL'de ona verebilirim bunlar kesin geçirir mi? yani damlalar aşı kadar etkili mi? en azından toplam 300-400TL'ye alabilirsem 2 damlayı dediğiniz karma aşısını diğer ay yaptırabilirim sadece o kalırsa

Belediyeme sordum o hayvanı eve aldığınız için sokak hayvanlığından çıkıyor dediler ücretsiz hizmet vermeyiz dediler yine 800-900TL masraf verdiler veterinerlerden 200-300 daha az fiyat verdiler ama yine sonuçta pahalı damla dediğiniz bende internette gördüm Hepsiburada'da dış parazit damlası varmış kene pire bit gibi şeyleri engelliyormuş 100-150TL arası bir de iç parazit var bağırsak kurtlarına iyi gelen 150-200TL'de ona verebilirim bunlar kesin geçirir mi? Yani damlalar aşı kadar etkili mi? En azından toplam 300-400TL'ye alabilirsem 2 damlayı dediğiniz karma aşısını diğer ay yaptırabilirim sadece o kalırsa

Damlalar aşılar kadar etkili oluyor. İnternetten almanı önermem. Güvenilirliği meçhul. Veterinerler daha uyguna verebiliyor. Broadline biraz pahalı, Stronghold bulabilirseniz daha uyguna denk geliyor.

Geri
Yukarı