VG259QM Siyah Ekran Oluyor

166079

Megapat
Makaleler
2
Bu arada monitörü aldığımdan beri siyah ekran problemi var. Bilgisayar açılışından ya da monitörü yeniden açtıktan sonra 5-10 saniyeliğine siyah ekran oluyor, daha sonra yine geliyor. Bazen görüntü gelmediği de oluyor. Display Port ile kullanıyorum. Araştırdığıma göre çoğu kişide varmış. Sizde de var mı?

Bu arada monitörü aldığımdan beri siyah ekran problemi var bilgisayar açılışından ya da monitorü yeniden açtıktan sonra 5-10 saniyeliğine siyah ekran oluyor daha sonra yine geliyor bazen görüntü gelmediği de oluyor. DisplayPort ile kullanıyorum. Araştırdığıma göre çoğu kişide varmış sizde de var mı?

Bende bilgisayar idle'a geçtiği zaman bazen siyah ekranda kalıp gelmeme oluyordu format attım düzeldi. DisplayPort ile alakalı bir şey olabilir monitörde bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Monitörde bir sorun var DisplayPort kullanan çoğu kişide oluyor. DisplayPort kullanmıyorsanız zaten bu sorun çıkmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bende bu model monitör aldım ve güç tuşundan ekranı kapattığımda sanki kablosunu çıkarmış gibi oluyor. Muhtemelen sorun genel. HDMI kablo ile kullansak 240 hz alabilir miyiz bu monitörde?

Bu arada monitörü aldığımdan beri siyah ekran problemi var. Bilgisayar açılışından ya da monitörü yeniden açtıktan sonra 5-10 saniyeliğine siyah ekran oluyor, daha sonra yine geliyor. Bazen görüntü gelmediği de oluyor. Display Port ile kullanıyorum. Araştırdığıma göre çoğu kişide varmış. Sizde de var mı?
Bende bu model monitör aldım ve güç tuşundan ekranı kapattığımda sanki kablosunu çıkarmış gibi oluyor. Muhtemelen sorun genel. HDMI kablo ile kullansak 240 hz alabilir miyiz bu monitörde?

TUF serisi bug'u gibi bir şey bu. VG24VQ monitörümle aynı sorunu yaşadım. Ekran kapanıyordu ve açılmıyordu. Ben ekran kartıyla ilgili diye hatta şüphelenmiştim ilk başta. Ekran karardıktan sonra ses duyabiliyormuydum tam hatırlamıyorum 1 sene oluyor bu sorun yaşanalı. İlk başıma geldiginde sisteme güç tuşuna basılı tutarak yeniden başlatma yaptırıyordum. Sonra bir gün yine oldu ve monitörün açma kapama tuşuna basınca düzelmişti. Genel bir bug var ya da monitörler çok ısındıgı için kendini kapatıyor.

TUF serisi bug'u gibi bir şey bu. VG24VQ monitörümle aynı sorunu yaşadım. Ekran kapanıyordu ve açılmıyordu. Ben ekran kartıyla ilgili diye hatta şüphelenmiştim ilk başta. Ekran karardıktan sonra ses duyabiliyormuydum tam hatırlamıyorum 1 sene oluyor bu sorun yaşanalı. İlk başıma geldiginde sisteme güç tuşuna basılı tutarak yeniden başlatma yaptırıyordum. Sonra bir gün yine oldu ve monitörün açma kapama tuşuna basınca düzelmişti. Genel bir bug var ya da monitörler çok ısındıgı için kendini kapatıyor.
Bende DP kablosu takılıydı, şimdi HDMI taktım ekranı kapatınca normale döndü kablodan kaynaklı. HDMI herk yönüyle daha iyi. Üstelik 240 Hz alabiliyorum kendi kablosuyla.

Siz hala kullanıyor musunuz bu monitörü?

Yok benim monitörü sattım ben çok oluyor. Geçen sene kullandıgım zamanlarda aynı sorunu yaşadım. Power tuşundan monitörü aç kapa yapınca sorun çözülüyordu. Ben bu monitörü hiç kullanmadım ama VESA paggue kablo alacagım sorun kablodansa başka monitörde de olabilir.

1627508349909.png

Ürünü en son servise yolladım ve değişim iade raporunu aldım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı