VGA çıkışlı monitöre bağlayınca görüntü sağa kaydı

Leon S. Kennedy

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, NVIDIA ve Intel ekran kartlı 1080P dizüstü bilgisayarımı eski, VGA çıkışlı ama 1080P monitörüme bağladım. Ancak monitöre gelen görüntü sağa doğru kayık, sol tarafta siyah bir boşluk var. Monitörün tuşlarından yapamam çünkü hepsi bozuk, NVIDIA denetim masasını kurcaladım durdum bir şey bulamadım, Intel grafikleri kontrol merkezi'nde de bir şey bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Nvidia denetim masasından yapılıyor. NVIDIA denetim masasını açın sol kısımdan Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda Ölçeklendirme ve Konum diye 2 sekme var. Konum sekmesine tıklayın, oradan yapabilirsiniz.
Monitörde Auto diye tuşu var orayı basın uyumlu şekilde ayarlanacaktır.
Adam monitörün tüm tuşları bozuk diyor dostum okumuyor musun?

NVIDIA denetim masasından yapılıyor. NVIDIA denetim masasını açın sol kısımdan masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda ölçeklendirme ve konum diye 2 sekme var. Konum sekmesine tıklayın, oradan yapabilirsiniz.

Adam monitörün tüm tuşları bozuk diyor dostum okumuyor musun?

Körmüşüm malum çok yorgunum okuyamıyorum.

Körmüşüm malum çok yorgunum okuyamıyorum.
Önemli değil her zaman olabilecek şeyler, ilginçtir monitörün hangi tuşuna basarsam basayım kapanıyor tuşlarla alakalı bir sorun ama.

Nvidia denetim masasından yapılıyor. NVIDIA denetim masasını açın sol kısımdan Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda Ölçeklendirme ve Konum diye 2 sekme var. Konum sekmesine tıklayın, oradan yapabilirsiniz.

Konum kısmında yalnızca çözünürlük değişiyor ekranın 4 köşesinde yeşil oklar var ama onlarla herhangi bir konumlandırma yapamıyorum.
Monitörün marka ve modeli nedir?
LG Flatron W2243S, dizüstü de Dell 15 7567

Konum kısmında yalnızca çözünürlük değişiyor ekranın 4 köşesinde yeşil oklar var ama onlarla herhangi bir konumlandırma yapamıyorum.
Hocam dediğimi anlamadınız galiba. Konum sekmesinde ekranı yönledirebileceğiniz bir kısım bulunuyor. SS ini de atıyorum:

Ekran Alıntısı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı