Çözüldü VGA-Display port dönüştürücü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BörekliPoça

Centipat
Yer
BörekliPoça İle Fırına Doğru
Arkadaşlar merhaba.Benim eskiden kalan bir monitörüm var.Bu monitörü bilgisayarımda 2. ekran olarak kullanmak istiyorum.Monitör VGA girişli bir monitör o yüzden Display Port girişi olan bir dönüştürücü almak istiyorum.İnternette 15 liralık buldum fakat ne kadar sağlıklı,bilgisayarıma herhangi bir zarar verirmi?Ekran kartım MSI Armor RX 570.Bu kabloyu ekran kartına bağlayacağım için herhangi bi sorun oluşturur mu?Kalitesiz bir şey ise ekran kartımı yakarmı?Beni uzun yıllar götürmesi için ne önerirsiniz.Bu konu benim için önemli çünkü bilgisayarıma herhangi bir zarar verirse geri dönüşü olmaz bunun.Önerilerinizi bekliyorum.Herhangi bir marka,model dönüştürücü uzun süredir kullanıp memnun olan varmı?Yardımlarınız için teşekkürler.Bütçe sınırını düşünmeyin kaliteli birşey varsa önerebilirsiniz :D

Çözüm
Rica ederim. Ben çoğu şeyi malesef bulamıyorum internette ve mecburen kendim deneyimlemek zorunda kalıyorum. Kaç aydır pcı-e uzatma kablosu önerisi ve kullanıcı yorumu arıyorum ama malesef çok forum kültürümüz iyi değil. Bende deneyimimi bulamayan olmasın diye paylaşmak istedim.

öneriye gelecek olursak bahsettiğim olayları yaşadım. Muhtemelen sizde yaşarsınız. DisplayPort to vga bende almak istemiyorum zira ekran kartımda 1 hdmı 4DP port var. Ben 1 hdmıı o monitör ile işgal etmek istemdiğim için dp to vga yı denemek için alacağım bi ara.Fakat sizin yok ise öyle bir fikriniz benim deneyimimdekileride kabul ediyorsanız 30 35 liraya alacağınız bir hdmı dönüştürücü ile kullanabilirsini. Zira bios ve boot screen göremez iseniz çözümüde hdmı to vga yı söküp ana ekranınızdan bağlanmak. Benim yokken 240hz ben lcd tv ye bağlıyıp ayarlayıp söküp odama taşıyordum pc yi. Alabilirsiniz yani 👍🏻
Hocam ne kadar doğru bir yönlendirme olur bilmem ama bende rtx 2080 ile 240hz asus XG258Q nun yanında pro2000 model sadece vga girişi olan bir ekran kullanıyorum. 240hz yi 2 aydır kullanıyorum. Ondan önce pro200 ile geçici süre kullandım. Yaşadıklarımı özetleyeyim.

yeni nesil kartlar (üzerinde vga olmayan kartlar) dijital görüntü üretiyorlar. Ve VGA analog bir Sinyal üreten ve alan giriş çeşidi. Bu yüden benim sistemimde hdmı dönüştürücü ile kullandığımda Bios ekranı ve bios ekranıma girişteki boot ekranı gözükmüyordu. Win ortamı açılana kadar siyah ekran. Keza yine çözünürlük değişmek yada alt tab yaptığımda, uygulama geçiş değiştirmelerde 14 20 saniye siyah ekran. Bazen nadir olarak ekran3 5 saniye kapanıyordu.

ardından 240hz aldım. 2. Ekran olarak bağlı.ne komiktirki şu an vga ekran bağlı iken hala Win ortamına kadar 2 monitör de görüntü gelmiyor. Fakat sadece asus bağlı iken sıkıntı yok. Yani ekran kartının çalışmasını değiştiriyor. Performans düşüklüğü vs varmı dersen 0 sıkıntı. Ama bu problemlerin sende de yaşanabileceğini unutma. Ha belki display çevirici alsam 2sinide displaye bağlasam sıkıntı olmaz fakat denemek lazım

asus display pro2000 vga to hdmı ile bağlı. Ekran kartının çalışmasını nasıl değiştiriyor nerden bileceksin dersen. Elektrik-Elektronik müh. Ve bir yazılımcı olarak kendi yıllardır deneyimim ve testim üzerine konuşuyorum. Örnek olarak onboard z370 kart üzerinden hdmı bağlayınca monitörde bios a giriliyor. Fakat gpu takılı iken bahsettiğim şeyler oluyor.

umarım açıklayıcı olmuştur. İyi forumlar...
bu kadar uğraşıp yazdığınız için teşekkür ederim.Peki bana öneriniz nedir?

Rica ederim. Ben çoğu şeyi malesef bulamıyorum internette ve mecburen kendim deneyimlemek zorunda kalıyorum. Kaç aydır pcı-e uzatma kablosu önerisi ve kullanıcı yorumu arıyorum ama malesef çok forum kültürümüz iyi değil. Bende deneyimimi bulamayan olmasın diye paylaşmak istedim.

öneriye gelecek olursak bahsettiğim olayları yaşadım. Muhtemelen sizde yaşarsınız. DisplayPort to vga bende almak istemiyorum zira ekran kartımda 1 hdmı 4DP port var. Ben 1 hdmıı o monitör ile işgal etmek istemdiğim için dp to vga yı denemek için alacağım bi ara.Fakat sizin yok ise öyle bir fikriniz benim deneyimimdekileride kabul ediyorsanız 30 35 liraya alacağınız bir hdmı dönüştürücü ile kullanabilirsini. Zira bios ve boot screen göremez iseniz çözümüde hdmı to vga yı söküp ana ekranınızdan bağlanmak. Benim yokken 240hz ben lcd tv ye bağlıyıp ayarlayıp söküp odama taşıyordum pc yi. Alabilirsiniz yani 👍🏻

Çözüm

Çok teşekkürler.Monitörüm eski ve kullanışsız olduğu için çok ayrıntılı kullanmayacağım.İyi forumlar

Bu arada
S-Lınk Hdmı To Vga Çevirici + Sesli Model Hy-Hvs40 Fiyatı

Bu ürünün markasız olanını kullanıyorum. Ve bu ürünler tümleşik sert yapıda olduğu için ve üstüne vga girişide uzun ve sert olduğu için kasanın arkasında bi 10cm falan boşluk kalması ve ağır oldukları için portu biraz eğiyor ve yamuluyor. Zarar vermez ama yinede ağırlık yapıyor. Bu tarzdan ziyade kablolu yapıda olanlardan almanız daha yerinde bir tercih olacaktır.

Bu tip alın bence benim tiptekiler ağır olduğu için sarkıyor. Marka için birşey demem yalan olur. Fakat 15tl olduğu için maksimum 2.de aldığınız 35 40 tl lik üründe çalışır. O yüzden 60 70lira masrafa 2. Ekran bence para değil. Denemeye değer 👍🏻 Bu tipte marka ve yorumu iyi olanlardan tercih etmenizi öneririm ama. Benimki ne kadar marka olmasa da sıkıntısız.

Bu tip alın bence benim tiptekiler ağır olduğu için sarkıyor. Marka için bir şey demem yalan olur. Fakat 15TL olduğu için maksimum 2.de aldığınız 35 40 TL'lik üründe çalışır. O yüzden 60 70lira masrafa 2. ekran bence para değil. Denemeye değer 👍🏻 bu tipte marka ve yorumu iyi olanlardan tercih etmenizi öneririm ama. Benimki ne kadar marka olmasa da sıkıntısız.

Hocam ben geçenlerde aldım bu dönüştürücüyü. Yalan olmasın 15.45'lik olanı değil de 15.90 liralık olanı aldım, yorumları daha iyi olduğu için. Bugün ilk defa deneyebildim ve sorunsuz şekilde kullanıyorum. Tabii şu anlık ileride ne olur bilemem. Şimdi baktım da sitede göstermiyor aldığım ürünü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı