VGA dönüştürücüler zararlı mı?

corlulu

Hectopat
Yer
Отгонтэнгэр
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: MSI A320M-A PRO
GPU: Asus RX570
CPU: AMD Ryzen 3 3200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz RAM
Case: Corsair iCUE 465X
Meslek
Harbiye Nazırı
Sistem topluyorum ve monitör olarak eğer stokları tükenmesse Monster Aryond A27 v1.1 alacağım. Şu an kullandığım monitörün ise tek bir VGA girişi var. Bunu 2. monitör yapmak için ya da Monster monitöre sahip olana kadar dönüştürücüyle kullanacak olsam herhangi bir parçaya en ufak zararı olur mu? Monitör veya ekran kartından bahsediyorum.

Planımdan detaylı olarak bahsedecek olursam;

1- Çift monitör sistem.
2- 1. Monster monitör: DPI veya HDMI giriş.
3- 2. Grundig eski nesil monitör: Sadece VGA giriş.

Monster monitörü alana kadar;

1- Şimdiki eski nesil monitörü VGA to HDMI veya VGA to DPI olarak kullansam zarar gelir mi?
2- Eğer dönüştürücü ile kullanıcak olursam hangi dönüştürücüyü hangi siteden almalıyım?

Detaylı ve uzun anlaşılabilir yorumlarınız ile lütfen beni aydınlatın. Minnettarım...

Not: Yeni nesil monitör elime geçtiğinde çift monitör yapacağım.

Sistem topluyorum ve monitör olarak eğer stokları tükenmesse Monster aryond A27 v1.1 alacağım. Şu an kullandığım monitörün ise tek bir VGA girişi var. Bunu 2. monitör yapmak için ya da Monster monitöre sahip olana kadar dönüştürücüyle kullanacak olsam herhangi bir parçaya en ufak zararı olur mu? Monitör veya ekran kartından bahsediyorum.

Planımdan detaylı olarak bahsedecek olursam;

1- çift monitör sistem.
2- 1. Monster monitör: DPI veya HDMI giriş.
3- 2. Grundig eski nesil monitör: Sadece VGA giriş.

Monster monitörü alana kadar;

1- şimdiki eski nesil monitörü VGA to HDMI veya VGA to DPI olarak kullansam zarar gelir mi?
2- Eğer dönüştürücü ile kullanıcak olursam hangi dönüştürücüyü hangi siteden almalıyım?

Detaylı ve uzun anlaşılabilir yorumlarınız ile lütfen beni aydınlatın. Minnettarım...

Not: Yeni nesil monitör elime geçtiğinde çift monitör yapacağım.

Dönüştürücülerin birçoğu düzgün calışmıyor şu dönüstürücüyü al diyemeyeceğim o yüzden bu aklında olsun.

Zararı yok donanımlara. Size zararı şu olur, görüntü kalitesi düşebilir ve gecikmesi artabilir biraz. VGA'dan DVI veya HDMI dönüştürmenin pek farkı yok. Aktif bir dönüştürücü kullanmanız gerekecek ikisinde de. Üzerinde marka yazmayan ürünlerdense, INCA bile olsa bir marka olması iyidir. Aldığınız yer de sağlam bir yer olsun. Arıza durumunda iade veya değişim şansınız olur.

Zararı yok donanımlara. Size zararı şu olur, görüntü kalitesi düşebilir ve gecikmesi artabilir biraz.

Peki çift monitör yaptığımda bu Monster monitöre etki etmez değil mi? Ha bir de, dönüştürücüyü nereden ve hangi modelini almalıyım?

Hocam, zararlı değil. Ben size bunu tavsiye ederim. Daha önce kullandım. Aktif bir dönüştürücü. USB beslemesiyle görüntü ve sesi iyi aktarır.

Peki çift monitör yaptığımda bu Monster monitöre etki etmez değil mi? Ha bir de, dönüştürücüyü nereden ve hangi modelini almalıyım?
" INCA bile olsa bir marka olması iyidir. Aldığınız yer de sağlam bir yer olsun. Arıza durumunda iade veya değişim şansınız olur. " Yazmıştım mesajımı düzenleyerek. Monitörler birbirini etkilemez. Yalnız, masaüstünü genişletme gibi bir şey yaparsanız işler değişir. Orada yenileme hızlarını eşitlemeye çalışabilir. İki ayrı monitör gibi kullanacaksanız sorun olmaz.

1) Hayır gelmez. Niye gelsin ki?
2) Isimsiz bir markanın ürününü alma. Dark güzeldir mesela, hem ucuzdur hem iyidir dönüştürücüleri.

HDMI to VGA dönüştürücü aktif olmalı.

DVI-D aktif, DVI-ı pasif olmalı.

Link alabilir miyim kullandığım donanımlardan bahsetmek olursa yeni sistemimde RX570 ekran kartım var. Yeni monitörü alana kadar Grundig kalın çerçeveli bir monitör kullanacağım.

Link alabilir miyim kullandığım donanımlardan bahsetmek olursa yeni sistemimde RX570 ekran kartım var. Yeni monitörü alana kadar Grundig kalın çerçeveli bir monitör kullanacağım.

Dönüştürücü kullandığın için renkler biraz daha soluk olabilir. Biraz daha gecikme olabilir.

Ama zarar vermez kesinlikle.

Geri
Yukarı