VGA no signal hatası

Elraen parva kasa ve ASUS monitör satın aldım. Bugün ilk kez çalıştırdım lakin "VGA no signal" hatası alıyorum. Kabloları defalarca çıkarıp taktım, ekran kartını çıkarıp taktım olmuyor. Tüm fanlar çalışıyor ve ekran kartında turuncu ışık yanıyor. Sorunun ne olduğunu hiç bilmiyorum çok fazla da anlamam teknik işlerden. Aynı sorunla karşılaşan var mı? Varsa nasıl çözdüğünü anlatabilir mi? Ya da bilen birisi çözüm üretebilir mi? Teşekkürler.
İlk görselde bağlantılarım var doğru yapmışımdır diye düşünüyorum.
İkinci görselde ekran kartımı nasıl bağladığımı görüyorsunuz boşta kalan kabloları da üçüncü görselde görüyorsunuz.
Son olarak elimde kalan kutuda gelen kablolar var takmayı unuttuğum bir kablo varsa görürsünüz belki diye onlarında atıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20201022-WA0121.jpeg
    IMG-20201022-WA0121.jpeg
    87,3 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG-20201022-WA0154.jpeg
    IMG-20201022-WA0154.jpeg
    62,7 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG-20201020-WA0060.jpeg
    IMG-20201020-WA0060.jpeg
    97,6 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20201020-WA0062.jpeg
    IMG-20201020-WA0062.jpeg
    81,5 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20201022_195438.jpg
    IMG_20201022_195438.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 37
VGA kablosu neden anakarta bağlı?
Başka kablo çıkmadı ki içinden. Bir tek oraya oluyor kablo bende gerekli kabloları göndermişlerdir diye düşündüm, ulaşamadım da kendilerine bugün hiç.
Monitörü ekran kartına bağlarsanız sorun çözülür. Bİr dönüştürücü almanız yeterli olacaktır.

Yarın gidip alıp deneyeceğim, teşekkür ederim.

Ekran kartına bağlaman gerekiyor.
Dönüştürücü almamı söylediler aldım taktım aynı sorun devam ediyor. Teşekkür ederim.
Monitörü ekran kartına bağlarsanız sorun çözülür. Bİr dönüştürücü almanız yeterli olacaktır.
Dönüştürücü aldım lakin sorunum devam ediyor. Başka öneriniz var mı ?

Ryzen işlemci var sanırım onlarda onboard desteklemiyor yani anakarttan görüntü alamazsın. Ekran kartına takman lazım görüntü çıkışlarını. Ucuz kalitesiz dandik dönüştürücüler de coğu zaman calısmıyor. aktif dönüştürü alman lazım monitöründeki çıkışa göre eğer monitörün HDMI ise ona da gerek olmaz.

Dönüştürücüyü ne aldınız HDMI to VGA'mı yoksa VGA to HDMI'mı? HDMI to VGA almalısınız ve dönüştürücü kasaya takılı olmalı.
Evet dönüştürücüm kasaya takılı. İnca marka HDMI / VGA converter with Jack yazıyor üstünde de zaten. :(
Ryzen işlemci var sanırım onlarda onboard desteklemiyor yani anakarttan görüntü alamazsın. Ekran kartına takman lazım görüntü çıkışlarını. Ucuz kalitesiz dandik dönüştürücüler de coğu zaman calısmıyor. aktif dönüştürü alman lazım monitöründeki çıkışa göre eğer monitörün HDMI ise ona da gerek olmaz.
Kaliteli bir dönüştürücü satın aldım lakin sonuç değişmedi. Yarın inventusa ulaşmayı deneyeceğim eğer başarabilirsem. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı