VGA Monitör Düşük Çözünürlükte Siyah Şerit ve Bulanıklık Sorunu

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Benim Samsung marka bir monitörüm var. Bu monitör Samsung SyncMaster 2233sn marka. Sadece VGA olduğu için oyunları DSR yapamıyorum veya oyunları düşük çözünürlük yapınca Nvidia denetim masasından ayarlamama rağmen siyah çizgi oluyor ve acayip bulanıklaşıyor. Bunun çözümü var mıdır? Yoksa HDMİ bir monitöre mi geçmeliyim? Bu arada monitör VGA DVİ dönüştürücü ile bağlı. Ne yapmam lazım monitör 1920x1080P ve 60HZ.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük çözünürlükte HDMI'nin bir etkisi olmaz.
Monitörün kendi çözünürlüğünden daha aşağı çözünürlüklerde BLUR etkisi, bu gibi basit monitörlerde kaçınılmazdır. Kimi monitörlerde haricen blur azaltma kontrolü bulunmaktadır. Bu kontrol monitöründe yoksa, sistem çözünürlük ayarlarını 1920X1080P ve oyun içi çözünürlüğü de aynı yapmalısın.
Bu çözünürlükte sisteminde zorlanma oluyorsa kenar düzeltme faktörünü düşürmelisin.

Düşük çözünürlükte HDMI'nin bir etkisi olmaz.
Monitörün kendi çözünürlüğünden daha aşağı çözünürlüklerde BLUR etkisi, bu gibi basit monitörlerde kaçınılmazdır. Kimi monitörlerde haricen blur azaltma kontrolü bulunmaktadır. Bu kontrol monitöründe yoksa, sistem çözünürlük ayarlarını 1920X1080P ve oyun içi çözünürlüğü de aynı yapmalısın.
Bu çözünürlükte sisteminde zorlanma oluyorsa kenar düzeltme faktörünü düşürmelisin.
Sistemim imzada yazıyor yetmediğinden değılde CS:GO'da düşük çözünürlükte siyah çizgiden ve bulanıklıktan oynayamıyorum.

İyi de neden düşük çözünürlük?
Düşük çözünürlüğe ayarlamak için bir sebep mi var da düşük çözünürlük yapılıyor.
Sistem çözünürlüğün ne ise oyun ayarlarından da aynı çözünürlüğe ayarlanması gerekmez mi?

İyi de neden düşük çözünürlük?
Düşük çözünürlüğe ayarlamak için bir sebep mi var da düşük çözünürlük yapılıyor.
Sistem çözünürlüğün ne ise oyun ayarlarından da aynı çözünürlüğe ayarlanması gerekmez mi?
CS:GO'yu düşük çözünürlükte oynamamın sebebi adamları daha rahat vurmak. Ekranı 720P yapınca adamlar genişliyor ama bende olmuyor.

İkinci el monitörlerden 768P bir monitör alırsan, oyununu net ve sağlıklı olarak oynayabilirsin.
Yok eğer yeni model yüksek çözünürlüklü monitör alacağım dersen BLUR azaltma özelliği olan monitörlerden almalısın. Bu monitörler biraz daha pahalıdır.
IMG_1143.jpg

Son düzenleme:
İkinci el monitörlerden 768P bir monitör alırsan, oyununu net ve sağlıklı olarak oynayabilirsin.
Yok eğer yeni model yüksek çözünürlüklü monitör alacağım dersen BLUR azaltma özelliği olan monitörlerden almalısın. Bu monitörler biraz daha pahalıdır.
Eki Görüntüle 264086
Teşekkür ederim ilgin için. Ben 768p bir monitör aldım. İkinci monitör olarak kullanıyorum. Hem rahat hem de oyunu buradan oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı