VGA no signal hatası

Elraen parva kasa ve ASUS monitör satın aldım. Bugün ilk kez çalıştırdım lakin "VGA no signal" hatası alıyorum. Kabloları defalarca çıkarıp taktım, ekran kartını çıkarıp taktım olmuyor. Tüm fanlar çalışıyor ve ekran kartında turuncu ışık yanıyor. Sorunun ne olduğunu hiç bilmiyorum çok fazla da anlamam teknik işlerden. Aynı sorunla karşılaşan var mı? Varsa nasıl çözdüğünü anlatabilir mi? Ya da bilen birisi çözüm üretebilir mi? Teşekkürler.
İlk görselde bağlantılarım var doğru yapmışımdır diye düşünüyorum.
İkinci görselde ekran kartımı nasıl bağladığımı görüyorsunuz boşta kalan kabloları da üçüncü görselde görüyorsunuz.
Son olarak elimde kalan kutuda gelen kablolar var takmayı unuttuğum bir kablo varsa görürsünüz belki diye onlarında atıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20201022-WA0121.jpeg
    IMG-20201022-WA0121.jpeg
    87,3 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG-20201022-WA0154.jpeg
    IMG-20201022-WA0154.jpeg
    62,7 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG-20201020-WA0060.jpeg
    IMG-20201020-WA0060.jpeg
    97,6 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20201020-WA0062.jpeg
    IMG-20201020-WA0062.jpeg
    81,5 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20201022_195438.jpg
    IMG_20201022_195438.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 37
Evet dönüştürücüm kasaya takılı. İnca marka HDMI / VGA converter with Jack yazıyor üstünde de zaten. :(

Kaliteli bir dönüştürücü satın aldım lakin sonuç değişmedi. Yarın inventusa ulaşmayı deneyeceğim eğer başarabilirsem. Teşekkür ederim.

Evde televizyon falan var mı? HDMI deneyebileceğin herhangi bir yer yok mu? Bir de dönüştürücüyü nereye taktın fotoğraf atar mısın?

Güç verince kasa çalışıyor mu? Ekran kartı çalışıyorsa çeviricide sorun vardır. Benim çeviricim bozuk olduğu için sisteme güç geliyor ama No Signal hatası alıyordum. Çeviriciyi yeniledim düzeldi.

Güç verince kasa çalışıyor mu? Ekran kartı çalışıyorsa çeviricide sorun vardır. Benim çeviricim bozuk olduğu için sisteme güç geliyor ama No Signal hatası alıyordum. Çeviriciyi yeniledim düzeldi.
Evet çalışıyor. Kasayı göndermeden önce teste sokuyorlar hatanın benden kaynaklandığını düşündüm ama herşeyi denedim ve olmadı eğer yarın inventusu aradığımda da sorun çözülmezse iade edeceğim. Teşekkür ederim yardımın için.

Evet çalışıyor. Kasayı göndermeden önce teste sokuyorlar hatanın benden kaynaklandığını düşündüm ama herşeyi denedim ve olmadı eğer yarın inventusu aradığımda da sorun çözülmezse iade edeceğim. Teşekkür ederim yardımın için.
Başka bir çevirici ile dene. Sende yoksa bilgisayarcıya götür. Kasa ve monitörden eminsen geriye sadece çevirici kalıyor.

Bu çeviricide ek bir güç girişi var mı? Zamanında PS içinde bunlardan millet çok alıyordu ek güç girişleri olmadığı için ekrana(monitöre) görüntü gelmiyordu.

4. resimdeki gibi ürünler sorunsuz calışıyordu.

Bu rehberimi inceleyip sonuçlarıı paylaşın.

Bu rehberimi inceleyip sonuçlarıı paylaşın.

Kabloları ve monitörü denedim sıkıntısız çalışıyorlar. Sorun kasada ne olduğunu bilmiyorum inventusa ulaşamıyorum ve kasa içini açarsam zarar vermekten korkuyorum.

Kabloları ve monitörü denedim sıkıntısız çalışıyorlar. Sorun kasada ne olduğunu bilmiyorum inventusa ulaşamıyorum ve kasa içini açarsam zarar vermekten korkuyorum.
Çeviriciyi denediniz mi? Piyasadaki çoğu çevirici çalışmıyor çünkü. Çeviricinin çalıştığı kanaatine vardıysanız ancak o zaman sorunu kasada arayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı