VGA Portu Koptu

Verfoc

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar , konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Benim ekran kartım yok maalesef onboard (Anakart) 'ın VGA girişini kullanıyordum ama kısa süre önce , VGA kablosunu söküp takmaktan dolayı anakart 'ın VGA portu koptu ve şuan ekrana görüntü vermiyor , çalışmıyor.
Fotoğraflara bakabilirsiniz.

Bunu kendim tamir edebilir miyim arkadaşlar ?
Eğer elinizde kullanmadığımız fazladan ekran kartı varsa (iyi kötü farketmez , görüntü versin yeterli) bana verebilir misiniz ?

Teşekkürler , İyi Günler!

20151213_150946_mini.jpg

20151213_151133_mini.jpg

Yeni bir port alarak halledebilirsin. Ancak bu hem masraflı hem de profosyonelik gerektirir. Ayrıca sizi tebrik ederim o port kolay kırılmaz. (n)

Uygun bir fiyata VGA port alarak yaptırabilirsin. Eğer lehimden anlıyorsan sende bir lehim ve lehim pompası ile kolayca yapabilirsin. Tek gereken şey biraz titizlik ve el becerisi.

O kadar uğraş yerine tavsiyem düşük bütçeli bir giriş seviyesi ekran kartı alman. Hem onboard daha iyi olacak sonuçta. Eğer ekran kartı alacaksan bütçe belirtip yeni bir konu açman yeterli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı