Merhaba

VGN Dragon FLY F1 Pro modelini 1 haftadır kullanmaktayım. G PRO X SUPERLİGHT ve bu model arasında git gel oldu, VGN F1 Pro'yu tercih etme nedenlerim şunlar ;

• Kesinlikle F/P oluşu.
  • Sensörünün son teknoloji olması. (PİX-ART 3395)
  • Skatezleri G PRO Superlight gibi kalitesiz bir şey değil. Orta seviye skatezleri mevcut F1'in.
+Mouse Switchleri Kalih GE 2.0 G PRO Superlight'a göre çok daha kaliteli.
+Kesinlikle şarj oluyorken veya dongle'ı bağlarken type-c kullanması. Kesinlikle benim için + özellik. Superlight v1'de type C değil.
+ 49g olması. F1 PRO MAX alırsanız 55 gram civarlarına çıkıyor mouse ağırlığı.

Mouse'u yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum dediğim gibi, önceden kullandığım mouse düz g proydu. G PRO'nun özelliklerine girmeyeceğim eski bir mouse. Her halükarda VGN Dragonfly her iki mouse modelinden sensör,switch ve skatez olarak çok daha iyi (G pro ve Superlight). VGN Dragonfly mouse'unu almayı düşünenler bu fiyat aralığında (2000-3000) kesinlikle alınabilecek en iyi mouse. Direk gözünüz kapalı VGN Dragonfly F1,F1PRO veya Promax modelini alabilirsiniz. Üç model var kafanız karışabilir ne değişiyor diye, F1 Modelinde içinden yedek skatez,grip tape gibi şeyler çıkmıyor diye biliyorum (yanlışım varsa düzeltin). F1 Pro modelinden sonra grip tape, yedek skatez vs çıkıyor. + Kesinlikle eski mouse'uma kıyasla Valorant oynarken gerçekten baya bir fark hissettim.

Peki ben düz F1 modelini neden tercih etmedim işte sebepleri ;

1715889427728.png

• F1 Modelinde batarya süresi oldukça az (40 saat)
  • İçinden yedek skatez, grip tape çıkmadığını duydum. (yanlışım varsa düzeltin)
  • 4K HZ desteklemiyor.

F1 Pro modelini yukarıdaki sebeplerden dolayı tercih ettim, hem batarya süresi 65 saat yaklaşık 4-5 gün gider günde 5-6 saat oynarsanız.
Şarjı aşırı hızlı doluyor %50'den %100'e yaklaşık 1 saat içinde doldu neden bu kadar hızlı anlamadım.
F1 Pro Max modelini 4k hz ile kullanacaksanız alın eğer 4k hz satın almayacaksanız f1 pro satın alın. Aralarında sadece batarya süresi farkı var ve +400 tl fark mevcut.

Düz F1 Pro Driver'ı eleştirisi (VGN Hub Kullanmıyorum) ;

- Çok basit bir tasarımı var, yenilikçi bir tasarım değil.
+Her şeye basit bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.
  • Mouse ilk geldiğinde driver ayarları yapmadan kullanırsanız epey bir ekside başlayacaksınız. Ayarlarım aşağıda.
  • Şarj göstergesi eski driver'da biraz sıkıntılı çalışıyor görmek için driver'ı kapatıp açmanız gerekiyor.
+ DPI ayarlama kısmı çok kullanışlı, mouse altındaki tuşa dpi ataması yapabiliyorsunuz. Misal 800 DPİ ise mavi yansın, 400 ise mor yansın diyebiliyorsunuz.

VGN Driver Ayarlarım ; ( Bu ayarları yapmanızı tavsiye ederim )

1715889640888.png

1715889657997.png

Dosya Ekleri

• 1715889630730.png
    1715889630730.png
    286 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı