Victor Hugo - Gurur Şiirine Benzer Şiir/Şair Tavsiyesi

Ahmed Arif'in şiirlerini ben de çok beğeniyorum.
Aynen. İlk başta burun kıvırmıştım ama cidden müthiş bir şairmiş kendisi.

Gerek kendi sesinden, gerekse Ahmet Kaya'nın sesinden şiirlerini dinlemek müthiş zevk verir oldu bana.

Bunlar mesela. Neredeyse her gün dinler oldum bunları... :rolleyes:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Geraltx Bahsettiğiniz şairler, cidden değerli şairler. Neşet Ertaş da çok değerli bir halk ozanımız zaten.

Bunları biliyorum yani. Çok teşekkürler.

Ama Cemal Süreyya ve Özdemir Asaf'ın şiirlerini nedense pek okumadım.

Bu şairlerin sevdiğiniz ve bana önerebileceğiniz güzel şiirleri var mı?

Saydığım isimler inanılmaz derecede popüler zaten. Şiirlerinin çoğu da klasikleşmeye başladı. En çok beğenilen, en çok tıklanan şiirlerine bakabilirsiniz. Ben Cemal Süreya'nın bütün şiirlerini seviyorum. Ancak en sevdiklerim, Cemal Süreya'nın "Keşke yalnız bunun için sevseydim seni" adlı şiiri. Zaten çok klasikleşmiş bir şiirdir. Dinlerken kendimden geçiyorum. Bir diğeri ise Turgut Uyar'ın "Palyaço" adlı şiiri. Aşk şiirleri yanı sıra yalnızlığı anlatan şiirlerde çok güzeldir. Tavsiye ediyorum.

Bu arada Turgut Uyar'ı ve Pir Sultan Abdal'ı eklemeyi unutmuşum. :)

@AsjasFıdas1000 @Awhlind Çok teşekkür ederim tekrardan. :)

Antoloji'den bakacağım dediğiniz şiirlere.

Ayrıca şairlere ben de Attila İlhan'ı eklemeyi unutmuşum.

An Gelir ve Lili Marlen Türküsü müthiş şiirler bence. :aşk:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı