Victus 16 68P42EA vs Nitro 5 AN515-46

Ariete

Hectopat
Merhaba,
Yaklaşık olarak 2-3 haftadır gerek iş gerek oyun konusunda bütçem dahilinde bir cihaz arayışındaydım. Benim için en önemli kriterler malzeme kalitesi, güçlü bir donanım ve bataryasının en azından normal kullanımda 3-4 saat gitmesi idi.
Bu durum dahilinde bütçe veyahut donanım kalitesi fark etmeksizin aşağıdaki paylaştığım linkteki cihazlar tavsiye edildi.

1) HP Victus 16 RTX 3060 | https://www.amazon.com.tr/HP-Dizüstü-Bilgisayar-GeForce-68P42EA/dp/B0BH4ZY4SH/
2) Acer Nitro 5 RTX 3060 | Acer Nitro 5 AN515-46 Amd Ryzen 7 6800H 16 GB 512 GB SSD Rtx Fiyatı

Acer'in MUX Switch olayından dolayı batarya performansında dışarıda kütüphanede ders çalışırken Ryzen işlemci ile gelen ekran kartına aldığımda daha uzun vadede kullanabileceğimi düşündüğüm ve HP Victus gibi ekranının sallanmadığını fark ettiğim için şu an öncelikli tercih olarak gözüküyor.

Bu cihazlar dışında gerek Amazon bahar indirimlerinde, gerek farklı sitelerde indirime düşen tavsiye edebileceğiniz cihazlar var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Victus'un bataryası gene de Nitro'dan epey daha büyük fakat MUX ve AMD işlemci ile idare edebilir o farkı. Donanım tarafında da Nitro daha üstün zaten.

Victus'un bataryası gene de Nitro'dan epey daha büyük fakat MUX ve AMD işlemci ile idare edebilir o farkı. Donanım tarafında da Nitro daha üstün zaten.
Merhaba,
İşlemcinin AMD olması İntel işlemciye kıyasla işlem yapabilmek babında beni kısıtlar mı? Örneğin Android Studio programını İntel'de kullanabilirken AMD işlemcide açmama gibi bir durum söz konusu olur mu? Ve 32 GB Maksimum RAM kapasitesi bir sorun teşkil eder mi?

Merhaba,
İşlemcinin AMD olması Intel işlemciye kıyasla işlem yapabilmek babında beni kısıtlar mı? Örneğin Android Studio programını Intel'de kullanabilirken AMD işlemcide açmama gibi bir durum söz konusu olur mu? Ve 32 GB Maksimum RAM kapasitesi bir sorun teşkil eder mi?

Hayır, açılmama gibi bir durum olmaz. Sadece Intel optimizasyonu daha iyi olan bir program kullanıyorsan onda düşük performans verebilir fakat öyle bir şeyde kalmadı neredeyse.

Hayır, açılmama gibi bir durum olmaz. Sadece Intel optimizasyonu daha iyi olan bir program kullanıyorsan onda düşük performans verebilir fakat öyle bir şeyde kalmadı neredeyse.
Teşekkür ederim, MUX olayı sadece 3060'da mı var? 17.000 civarlarında 3050 olan bir Nitro daha var mesela o cihazda da MUX mevcut mudur? Ayrıca Acer'in bu kasası hangi kasa olarak geçiyor acaba bir bilginiz var mı?

Teşekkür ederim, MUX olayı sadece 3060'da mı var? 17.000 civarlarında 3050 olan bir Nitro daha var mesela o cihazda da MUX mevcut mudur? Ayrıca Acer'in bu kasası hangi kasa olarak geçiyor acaba bir bilginiz var mı?

MUX sadece 3050/ti üstündeki kasalar da var. 2022 kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı