Victus 16 laptop ekranında bir adet beyaz piksel çıktı

MertcanKlc

Kilopat
Daha fazla  
Laptopu alalı 1 ay olmuştur. Bugün fark ettim ekranda 1 piksel boyutunda beyaz ışık çıkmış. Siyah renklerde gözükmüyor onun dışında belli oluyor. Ne yapabilirim?
1703707864587.png
1703707881329.png

O ölü piksel değil, ufak bir darbe sonucu beyazlamış.

Artık enerji almadığından hiçbir rengi algılamadığı için ölü pikseller siyah renkte olurlar. Aslında renksizdirler. Yani full HD panelde 2.074.600 piksel var ve bütün pikseller ölü olsa ekran simsiyah görünür, sanki çalışmıyormuş gibi.

Kırmızı, yeşil renklerdeyse bu sıkışmış piksel demektir.

Bu beyaz nokta ise panel hatasından kaynaklı. Muhtemelen bir darbe almış. Üretim bandında da bu darbeyi almış olabilir. Bir aralar benim Asus ROG Scar III model laptop panelimin sağ alt köşesinde de vardı ve toplu iğne başı kadar kalındı. Ancak sizinki hiç belli olmuyor, nasıl fark ettiniz şaşırdım. Servise verin paneli değişsinler.

O ölü piksel değil, ufak bir darbe sonucu beyazlamış.

Artık enerji almadığından hiçbir rengi algılamadığı için ölü pikseller siyah renkte olurlar. Aslında renksizdirler. Yani full HD panelde 2.074.600 piksel var ve bütün pikseller ölü olsa ekran simsiyah görünür, sanki çalışmıyormuş gibi.

Kırmızı, yeşil renklerdeyse bu sıkışmış piksel demektir.

Bu beyaz nokta ise panel hatasından kaynaklı. Muhtemelen bir darbe almış. Üretim bandında da bu darbeyi almış olabilir. Bir aralar benim Asus ROG Scar III model laptop panelimin sağ alt köşesinde de vardı ve toplu iğne başı kadar kalındı. Ancak sizinki hiç belli olmuyor, nasıl fark ettiniz şaşırdım. Servise verin paneli değişsinler.
Kamerada çekince belli olmuyor da beyaz ekranda gezerken belli ya. Bunların garantisi nasıl oluyor bilginiz var mı!?

Yeni konular

Geri
Yukarı