Victus 16 limit nasıl öğrenilir?

Victus istediğin sonucu vermediği için şimdi de ucuz yırtmış mı diyorsun? Cihazda limit olmasaydı ve daha iyi skor verseydi gider yine ucuz yırtmış derdin kesin. 🙂

Veremezdi 93 derece olmuş cihaz thermal throttle olurdu o zamanda :D.

Victus istediğin sonucu vermediği için şimdi de ucuz yırtmış mı diyorsun? Cihazda limit olmasaydı ve daha iyi skor verseydi gider yine ucuz yırtmış derdin kesin. 🙂

Sence limitleri keyflerinden mi koymuşlar? Maliyetten yırtmak için anakart kalitesini düşürdüler muhtemelen diyelim anakart kaliteli arkadaşın dediği gibi o zamanda throttle yerdin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Veremezdi 93 derece olmuş cihaz thermal throttle olurdu o zamanda :D.

Ben arkadaşın HP haterlığına ithafen söylüyorum. O dediğin kısım varsayıma girer net bir şey diyemeyiz. Halbuki bunun için HP'nin komple limiti kaldırması lazım biliyorsun kilit var.

Sence limitleri keyflerinden mi koymuşlar? Maliyetten yırtmak için anakart kalitesini düşürdüler muhtemelen diyelim anakart kaliteli arkadaşın dediği gibi o zamanda throttle yerdin.

Anakart ile alakası yok bu tamamen soğutma ile alakalı. Ben kullandığım 4060 Victus cihazı 28.000 civarına aldım. Bu anakartın kötü olmasından kaynaklı olmuyor. Nitronun anakartı da leş o zaman zira 25k civarına 4050 Nitro satılıyor.

@ThrottleStop Al hadi senin mantığına göre anakart kalitesi leş olan bir Nitro modeli. 😀

Ben arkadaşın HP haterlığına ithafen söylüyorum. O dediğin kısım varsayıma girer net bir şey diyemeyiz. Halbuki bunun için HP'nin komple limiti kaldırması lazım biliyorsun kilit var.

Anakart ile alakası yok bu tamamen soğutma ile alakalı. Ben kullandığım 4060 Victus cihazı 28.000 civarına aldım. Bu anakartın kötü olmasından kaynaklı olmuyor. Nitronun anakartı da leş o zaman zira 25k civarına 4050 Nitro satılıyor.

@ThrottleStop Al hadi senin mantığına göre anakart kalitesi leş olan bir Nitro modeli. 😀

Ya bi sebepten limitleri kısmışlar işte yoksa neden limit koysunlar?

Ya bi sebepten limitleri kısmışlar işte yoksa neden limit koysunlar?

Sana diyoruz soğutmadan dolayı diye. Cihazın soğutma performansına yatırım yapmak yerine işlemciye limit koyuyorlar, cihaz ısınmıyor ve bunun sonucunda firma soğutma iyi diye piyasaya cihazı öne sürüyor maksat bu tamamen. Bu anakartlık bir durum değil. Limiti savunmuyorum bu arada zira F/P hissiyatını tam anlamıyla yaşayamaman mümkün olabiliyor. Buradaki önemli olan kısım cihazı hangi fiyata aldığın.

Dostum HX olmasıyla alakası yok. R00XX modellerde bulunuyor 2. SSD slotu, kendim bizzat kullanıyorum. @Bestty bu arkadaş da kullanıyor tecrübeyle sabit.

AMD modellerde bulunmuyor ki zaten AMD işlemcili modellerin çoğu S model.
Hocam bu konu açıklığa kavuşturulmuştu diye hatırlıyorum. Başta R**** modellerde 2.slot var diye bir tanıya varılmıştı fakat sonra forumdan birkaç arkadaş İntel işlemcili Victus alıp da ikinci slotun olmamasını söylemişlerdi. Siz aynı cihazı kullanıyorsunuz da cihazı açıp baktınız mı? İkinci slot olduğuna emin misiniz? @Bestty @Bruz

1699946457206.png

Buyur hacı benim skor

lenovo legion 7i tamam daha yüksek alabilir ama bana 35.000 abartı geldi. O ney lan!
sibiryada mı yaptınız testi sıvı soğutmamı koydunuz altına.

13900hx işlemcisi olan bir arkadaş canlı testi paylaşsın.

Eki Görüntüle 2013972
Buyur hacı benim skor

Lenovo Legion 7I tamam daha yüksek alabilir ama bana 35.000 abartı geldi. O ne lan!
Sibiryada mı yaptınız testi sıvı soğutmamı koydunuz altına.

13900HX işlemcisi olan bir arkadaş canlı testi paylaşsın.

9K fark koymuş, HP firmasının rezilliğini görebiliriz şu anda.

Lenovo cihaz 180W çekmiş, senin cihazın kaç W çekti @sedat87?

İstersen sende kısa test yap öyle bakalım bir de sonuca. Fark biraz daha kapanır gibi.

İstersen limit değerlerini falanda değişebiliriz, sana bağlı şu an.

Son düzenleme:
9K fark koymuş, HP firmasının rezilliğini görebiliriz şu anda.

Lenovo cihaz 180W çekmiş, senin cihazın kaç W çekti @sedat87?

İstersen sende kısa test yap öyle bakalım bir de sonuca. Fark biraz daha kapanır gibi.

İstersen limit değerlerini falanda değişebiliriz, sana bağlı şu an.

Dediğin laptopun fiyatını biliyor musun? 29.000 TL da fiyatta fark koydu :D

Yine HP alır bir de üstüne 21:9 OLED ekranlı Alienware monitör alırım şaka mısın?

Açıkçası internetten alınan olayada inanmıyorum 35k skor yapmış. 13900HX olan biri paylaşsada sentetik olarak gerçekte kaç alıyor görsek.

Bu arada benimki 140W Max çekti

180W çekmesi için adaptörün 500W falan olması gerek nasıl yapıyorlar o işi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine HP alır bir de üstüne 21:9 OLED ekranlı Alienware monitör alırım şaka mısın?

Açıkçası internetten alınan olayada inanmıyorum 35k skor yapmış. 13900HX olan biri paylaşsada sentetik olarak gerçekte kaç alıyor görsek.

Bu arada benimki 140W Max çekti

180W çekmesi için adaptörün 500W falan olması gerek nasıl yapıyorlar o işi?

140W Max çekmiş :D 13500HX Monster bile 154W çekiyor aynı testte.

Adaptörün kaç W bu arada?

Yeni konular

Geri
Yukarı