Çözüldü Victus 16 "operating System boot mode change" yazısı neden geldi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Merhaba. Bu sabah Victus 16 cihazımı açmak istediğimde logosundan sonra ekteki görseldeki gibi bir seçenek ekranı çıktı. Biraz araştırıp anlamayınca en fazla ne olur diyerek kodu yazdım ve entera bastım. Bu seçenek neden karşıma çıktı? Yaptığım değişiklik nedir ve geri almam gerekiyor mu?

Dosya Ekleri

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    12,9 KB · Görüntüleme: 43
Çözüm
Merhaba. Bu sabah Victus 16 cihazımı açmak istediğimde logosundan sonra ekteki görseldeki gibi bir seçenek ekranı çıktı. Biraz araştırıp anlamayınca en fazla ne olur diyerek kodu yazdım ve entera bastım. Bu seçenek neden karşıma çıktı? Yaptığım değişiklik nedir ve geri almam gerekiyor mu?
Güvenli önyüklemeyi açıp kapama ile ilgili. Bu arada yeniden boyutlandırılabilir bar yani resizable bar mı ne onun etkin olması için güvenli önyüklemenin açık olması gerekir.
Güvenli önyüklemeyi açıp kapama ile ilgili. Bu arada yeniden boyutlandırılabilir bar yani resizable bar mı ne onun etkin olması için güvenli önyüklemenin açık olması gerekir.

Çözüm
Bahsettiğiniz bar nedir? Neden bu seçeneği gördüm?
Biostan güvenli önyüklemeyi açmış mıydınız ya da kapatmış mıydınız? Bios güncellemesi vs. yapmış mıydınız peki? Eğer bunlardan hiçbirisi ise nedenini bilmiyorum. Teknoloji oluyor. Az da olsa oyunlardaki saniyede kare hızında artış oluyor.

BIOS'tan güvenli önyüklemeyi açmış mıydınız ya da kapatmış mıydınız? BIOS güncellemesi vs. yapmış mıydınız peki? Eğer bunlardan hiçbirisi ise nedenini bilmiyorum. Teknoloji oluyor. Az da olsa oyunlardaki saniyede kare hızında artış oluyor.

Cihazı aldığımdan beri BIOS kurcalamadım, 2 gün önce Windows Update üzerinden BIOS'a ait olduğunu düşündüğüm bir güncelleme aldım. Güvenli önyükleme ve bar ayarı hangi durumda daha performanslı olur? Ve açmam gerekiyorsa nereden kontrol edebilirim?

Cihazı aldığımdan beri BIOS kurcalamadım, 2 gün önce Windows Update üzerinden BIOS'a ait olduğunu düşündüğüm bir güncelleme aldım. Güvenli önyükleme ve bar ayarı hangi durumda daha performanslı olur? Ve açmam gerekiyorsa nereden kontrol edebilirim?
msinfo32'den bakabilirsiniz güvenli önyüklemeye. Resizable bar ise güvenli önyüklemeye endekslenmiş. O etkinse bu da etkin oluyor, o devre dışıysa bu da devre dışı oluyor. Windows kullanmaya teşvik amaçlı yapılmış olduğunu düşünüyorum.

Msinfo32'den bakabilirsiniz güvenli önyüklemeye. Resizable bar ise güvenli önyüklemeye endekslenmiş. O etkinse bu da etkin oluyor, o devre dışıysa bu da devre dışı oluyor. Windows kullanmaya teşvik amaçlı yapılmış olduğunu düşünüyorum.

Devre dışıydı açtım. Her şey için teşekkürler hocam ☺️.

Geri
Yukarı