Elektronik Victus 16 RTX4070 41.999TL

HP Victus modeli en fazla %94 şarj oluyor ve %20 altına inmeden kullanıyorum. Beni de 4-5 saat arası götürüyor. Oyun laptopu için iyi demek istedim. Ayrıca ASUS TUF'tan sessiz ve serin çalışıyordur bence.

Arkadaşım Victus 16'nın 240 Hz 2K ekranlı modeline sahip, bende TUF sahibiyim. TUF bariz şekilde daha sessiz, özellikle batarya performansı olarak Victus'un 2 hatta 3 katı kadar daha başarılı. ASUS'da RAM vs kısmında soğutmaya daha fazla önem verilmişken Victus'ta sadece SSD slotunda soğutucu var.

4070 Mobile vasıfsız kart tamamen ama ben biraz daha güçlü GPU istiyorum diyen varsa neden olmasın. 4060 ile aralarında %16 falan fark anca var.

4070 Mobile vasıfsız kart tamamen ama ben biraz daha güçlü GPU istiyorum diyen varsa neden olmasın. 4060 ile aralarında %16 falan fark anca var.
4060M her türlü alınır laptopta. Çünkü 8GB VRAM ile zaten 1080P hedeflenmiş belli ki, kimse 8GB VRAM'den 4K'da ultra ayarlarda oynatmasını beklemez zaten. 4060 Mobile, 8GB VRAM'iyle doğru kitleyi hedef almış bir kart. 4050M 'de öyle zira 3060'ı DLSS 3 ile kesin arayla geçiyor. Ancak 4070'in 8GB VRAM ile çıkması insanlara hakaret gibi birşey. Ve alan kişi her ne kadar bunun farkına vararak alsa da, bir ihtimal 8GB VRAM'in sorun çıkarmayacağını umuyor. Amma ve lakin ki, VRAM darboğazı çıkınca ortaya çıkan oynanış berbat ötesi olduğunu geç de olsa fark ediyorlar.

@FurthestEagle VRAM darboğazı yiyeceğini gene sanmıyorum, 4070 diğer kartlara ziyade arada 4060 ile çok düşük performans farkı bulunduran bir kart. %16 falan fark anca var aralarında, VRAM farkı da yanında keki.

@FurthestEagle VRAM darboğazı yiyeceğini gene sanmıyorum, 4070 diğer kartlara ziyade arada 4060 ile çok düşük performans farkı bulunduran bir kart. %16 falan fark anca var aralarında, VRAM farkı da yanında keki.

Masaüstünde 4060 ti 8 GB kullandım. Bizzat tecrübeye sabittir. Cyberpunk ULTRA + DLSS 3 Frame Gen açınca 8GB'yi zorluyor, yeterince VRAM olmayınca da stutter girmeye başlıyordu. Ama 16GB kartla aynısı olmadı. Star Wars Survivor'da zira aynı.

Geri
Yukarı