Video düzenleme için sistem tavsiyesi

Yeni Çocuk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikte merhaba arkadaşlar.
Ben pc toplamak istiyorum fakat donanım konusunda bilgi ve tecrübe sıkıntım var, size biraz soru sormak istiyorum. Zamanla soruları soracağım konu açık kalırsa sevinirim.

(İnternette araştırdım bir çok forumda konu açtım yeterli cevapları alamadım. Vatan Pc yada başka yere gidip derdimi anlatmaya çalıştım pek umursamadılar onlarda pek bişe bilmiyor galiba.)

1-İlk önce genel sorumu sorayım pc parçaları ne işe yarar yeni görevleri nedir ? Nelerde etkilidir ?

2-Video düzenlemek için nasıl bir sistem gerekir ? Yada sistemin neresi güçlü olması gerekir ? (After Effect, Sony vegas pro)

2-Video renderlarken sistem en çok neye ihtiyaç duyar ? (Ram galiba )

3-Oyun oynarken video çekmek için bildiğiniz gibi güçlü sistem gerekir ama sistemin daha çok hangi parçası güçlü olması gerekir ?

3-SSD nin oyun yükleme ekranını hızlandırmasından başka ne işe yarar ? Mesela ben oyun videosunu yada render ı SSD ye kayıt edersem daha hızlı mı render yaparım yada kasmadan video çekebilirmiyim.( burda 3 soru var)
4-Ekran kartı oyunlardan başka bir şeye etkisi varmı ? Özellikle video çekmek için.
Sorular devam edecek.
Bu konularda oldukça cahilim soruları bilen yada bu işlerle uğraşan cevaplarsa sevinirim.

1- Anakart bileşenlerin ana kartı adı üstünde tüm bileşenler ona takılır , ram bellek anlamında renderde yüksek çözünürlükte ihtiyaç duyarsın , işlemci oyunlarda ve render yaparken verileri hesplamada çalışmasında görevli bileşen , ekran kartıda görüntüyü monitöre ulaştıran render ve oyunlarda işlemciyle ortak çalışarak işlemcinin gönderdiği koordinatları çizer.

2-Video düzenlemek için güçlü ekran kartı olabilir nvdia quadro , amd fire pro gibi

3- Render yaparken ram , işlemci , ekran kartı render ve oyun oynamak için en önemli parçalarıdır.

4-Harddiske göre daha verimli ve hızlı aktarım olur.

5-Elbette ekran kartının oyunlarda etkisi büyüktür.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı